Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

7 uczelni we Wrocławiu - kierunek Pedagogika

Studia pedagogika we Wrocławiu

Studia na kierunku pedagogika na uczelniach publicznych we WrocławiuPedagogika to niezwykle przyszłościowy kierunek studiów, który jest powszechnie wybierany przez wiele osób kończących szkołę średnią. We Wrocławiu kierunek ten posiada w swojej ofercie jedna uczelnia i jest Uniwersytet Wrocławski. Studenci mogą podczas studiowania wybierać spośród dwóch dostępnych specjalizacji i dzięki temu zdobyć najbardziej interesujące kompetencje. Z uwagi na popularność kierunku warto wcześniej sprawdzić ranking popularności pedagogiki na uczelniach we Wrocławiu. Studia na kierunku pedagogika na uczelniach niepublicznych we WrocławiuOsoby chcące studiować pedagogikę nie muszą koniecznie decydować się na ofertę uczelni publicznych. Kierunek ten w swojej ofercie posiadają również Dolnośląska Szkoła Wyższa oraz Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacja. Obie uczelnie gwarantują wysoki poziom kształcenia i posiadają program dostosowany do obecnych wymagań stawianych przez rynek pracy. Edukacja może dzięki temu przebiegać bardzo komfortowo i pozwoli na zdobycie wielu przydatnych kompetencji. Szukając najlepszych studiów dla siebie warto zatem rozważyć także uczelnie prywatne.Studia pedagogiczne we Wrocławiu – opinie, rankingi, zasady rekrutacji, wywiadyJeszcze przed rozpoczęciem studiowania warto zapoznać się z opiniami na temat wrocławskich uczelni. Umożliwiają one sprawdzenie na jakim poziomie plasuje się kształcenie i w jaki sposób uczelnia podchodzi do studentów. Zapoznanie się z opiniami pozwala uniknąć rozczarowania już po rozpoczęciu studiów.

Adres: plac Powstańców Śląskich 1/201

53-329 Wrocław

Tel.: 22 602 01 10

E-mail.: kontakt@studia-online.pl

Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Zobacz więcej

Adres: ul. Oławska 11

50-529 Wrocław

Tel.: +48 71 725 41 27

E-mail.: rekrutacja.wroclaw@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Zobacz więcej

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 728 971 989; 693 010 162; 539 670 477

E-mail.: rekrutacja@dsw.edu.pl

dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Pedagogika specjalna

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

E-mail.: bepo@adm.uni.wroc.pl

uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika specjalna Pedagogika przedszkolna i wczsnoszkolna

Adres: ul. Katedralna 9

50-328 Wrocław

Tel.: +48 71 322 99 70 wew. 20, 21

E-mail.: pwt@pwt.wroc.pl

pwt.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (profil praktyczny) Pedagogika

Adres: ul. Krakowska 56-62

50-425 Wrocław

Tel.: 71 377-21-16

E-mail.: rekrutacja@edukacja.wroc.pl

wszedukacja.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika

Adres: ul. Petuniowa 9

53-238 Wrocław

Tel.: 501-868-593

E-mail.: dziekanat@naukistosowane.edu.pl

https://naukistosowane.edu.pl/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

REKOMENDOWANE UCZELNIE - WOJEWÓDZTWO DOLNOśLąSKIE

Galeria Uczelnia Jana Wyżykowskiego (UJW) w Polkowicach
Galeria Uczelnia Jana Wyżykowskiego (UJW) w Polkowicach

Adres: ul. Skalników 6b

59-101 Polkowice

Tel.: 76 746 53 53, 76 746 53 51

E-mail.: ujw@ujw.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

PEDAGOGIKA Zobacz więcej
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Adres: ul. Zamkowa 4

58-300 Wałbrzych

Tel.: +48 74 641 92 25, +48 74 641 92 03

E-mail.: rekrutacja@ans.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Pedagogika Zobacz więcej Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna Zobacz więcej

Filmy - Pedagogika

Dlaczego warto studiować pedagogikę?

Pedagogika - podstawowe informacje

Studia bezpłatne i płatne - Pedagogika

Uczelnie z kierunkiem Pedagogika we Wrocławiu

Opis kierunku

Jeśli chcesz pomagać dzieciom, młodzieży lub dorosłym w jak najlepszych ich rozwoju i wychowaniu, to wybór pedagogiki jako dalszej drogi kształcenia, będzie idealnym wyborem. Ta nauka społeczna, zajmuje się procesem wychowania człowieka,od najmłodszych lat aż do wieku dorosłego.

Szukasz uczelni dla siebie? Sprawdź Uczelnie we Wrocławiu

Liczba uczelni

Jako jedyna uczelnia publiczna, Uniwersytet Wrocławski, kształci na bezpłatnych studiach dziennych. Gdyby, oferta UWr nie spełniała waszych oczekiwań, zawsze można sprawdzić co oferują prywatne szkoły wyższe. Na kierunku pedagogika można studiować na Dolnośląskiej Szkole Wyższej, Wyższej Szkole Zarządzania Edukacją oraz Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie (EWS).

Tryby Studiowania

Zmiany szykowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zakładają zmiany w kształceniu na kierunku pedagogika. Pedagogika specjalna oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna będą prowadzone jako jednolite studia magisterskie. Inne specjalności nadal pozostaną prowadzone w podziale na I i II stopnień.

Ceny

Uniwersytet Wrocławski umożliwia studentom podjęcie nauki na studiach niestacjonarnych. Są to studia prowadzone w systemie zaocznym. Zajęcia odbywają się w weekendy, niekiedy również w piątkowe popołudnia. Koszt to 4 950 złotych za rok studiów.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski
Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


UWR


Specjalizacje na kierunku pedgogika we Wrocławiu

Pedagog szkolny i doradca zawodowy, Terapia pedagogiczna – Dolnośląska Szkoła Wyższa we WrocławiuStudia na kierunku pedagogika dają możliwość wyboru wielu specjalności już na wczesnych etapach kształcenia. Dzięki temu w trakcie nauki studenci mogą edukować się z tej tematyce, która najbardziej ich interesuje i daje możliwość ciekawej pracy w przyszłości. Na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu studenci mają do wyboru wiele specjalności, wśród których bardzo popularne są: pedagog i doradca zawodowy oraz terapia pedagogiczna. Obie specjalności dotyczą studiów pierwszego stopnia, które trwają 3 lata. Po ich ukończeniu absolwenci są profesjonalnie przygotowani do pracy w swoim zawodzie, a jednocześnie mają możliwość kontynuowania nauki na studiach magisterskich. Obie specjalizacje prowadzone są przez doświadczoną kadrę wykładowców, a studenci mają możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach, projektach, stażach i praktykach zawodowych, co pozwala im już na studiach zdobywać doświadczenie, które jest wymagane przez przyszłych pracodawców.

Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią – Wyższa Szkoła Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu

Osoby, które swoją przyszłość zawodową wiążą z pomaganiem innym i prowadzeniem terapii, ciekawą ofertę kształcenia znajdą na Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”. W ramach kierunku pedagogika jedną ze specjalizacji jest pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią, która doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie na doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmują się pracą z trudną młodzieżą, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym oraz takimi, które popadły w konflikt z prawem. Specjalizacja prowadzona jest w ramach studiów licencjackich, które trwają trzy lata. Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej z socjoterapią są kompleksowo wykształceni w swoim kierunku, zdobywają zarówno bogatą wiedzę merytoryczną, jak i praktyczne doświadczenie w wybranym zawodzie. Program studiów obfituje w wiele szkoleń, warsztatów, stażów i praktyk zawodowych. Dzięki temu od razu po zakończeniu kształcenia absolwenci posiadają kompetencje, kwalifikacje i doświadczenie, które z pewnością ułatwi im znalezienie zatrudnienia w wyuczonym zawodzie.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku pedagogikaAbsolwenci kierunku pedagogika mają w zależności od wybranej specjalizacji wiele możliwości zatrudnienia. Znajdą pracę między innymi w szkołach na różnym poziomie kształcenia oraz w innych placówkach edukacyjnych i wychowawczych, ośrodkach pomocy społecznej, przychodniach psychologiczno-pedagogicznych, a także w wielu organizacjach rządowych i pozarządowych, których celem jest pomoc zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej mogą pracować w ośrodkach dla trudnej młodzieży, a także w zakładach karnych. Natomiast specjaliści w zakresie doradztwa zawodowego mogą szukać zatrudnienia w urzędach i agencjach pracy, a także w branży szkoleniowej, w której jest duże zapotrzebowanie na profesjonalne usługi doradcze. Osoby, które ukończyły pedagogikę muszą jednak być otwarte na dalsze dokształcanie, zdobywanie nowych kompetencji zawodowych, uczestniczenie w warsztatach czy szkoleniach. Zwiększanie zakresu kompetencji i posiadanego doświadczenia automatycznie bowiem przekłada się na lepsze możliwości na rynku pracy.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Wrocław psychologia

Data publikacji: 13-12-2019