Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

3 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Ekonomia

Adres: Plac Grunwaldzki 24a, pok.138

50-363 Wrocław

Tel.: 71 320 10 75

E-mail.: rekrutacja@upwr.edu.pl

Galeria Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Zobacz więcej

Adres: ul. Komandorska 118/120

53-345 Wrocław

Tel.: 71 368 01 00

E-mail.: rekrutacja@ue.wroc.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Zobacz więcej Ekonomia biznesu i finanse - studia w Jeleniej Górze Zobacz więcej

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

E-mail.: bepo@adm.uni.wroc.pl

uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Socjologia ekonomiczna Ekonomia Ekonomia spec. Master managerial economics

Filmy - Ekonomia

Studiuj ekonomię na Uniwersytecie Wrocławskim!

Ekonomia - podstawowe informacje o kierunku

Szkoły wyższe z kierunkiem ekonomia we Wrocławiu

Opis kierunku

Jak większość przyszłych studentów wie Ekonomia to nauka społeczna, która zajmuje się analiza i opisem produkcji, dystrybucji czy konsumpcji. Nie jest to nauka ścisła tylko hybryda nauk matematycznych i humanistycznych. Głównym zadaniem ekonomisty jest analiza i logiczne myślenie. Poznaj wszystkie uczelnie wyższe we Wrocławiu. Sprawdź Studia Wrocław

Liczba uczelni

Ekonomię we Wrocławiu można studiować na 4 uczelniach: 3 państwowych: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i na 1 uczelni prywatnej: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Tryby Studiowania

Kierunek ten na publicznych uniwersytetach można studiować w dwóch trybach: stacjonarnym ( dziennym) oraz niestacjonarnym ( zaocznym). Zjazdy dla studentów w trybie zaocznym odbywają się w soboty i niedziele a w niektórych placówkach również w piątkowe popołudnia, więc jest to tryb idealny dla studentów, którzy już rozpoczęli swoją karierę zawodową. Ceny Opłaty za studia niestacjonarne różnią się w zależności od uczelni. Przypominamy, że studia dzienne są bezpłatne. Koszt semestru studiów niestacjonarnych jest uzależniony od uczelni, ale plasuje się w okolicach 2500 zł/semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu


Aktualizacja 2019 Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
 Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu


Aktualizacja 2019 Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski
 Uniwersytet Wrocławski


Aktualizacja 2019 Źródło: Uniwersytet WrocławskiPredyspozycje do studiowania ekonomii


Studia na kierunku ekonomia to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają dla siebie dobrej drogi zawodowej. Doświadczeni i wykształceni ekonomiści są poszukiwani na rynku pracy i cieszą się sporym zainteresowaniem pracodawców. Ekonomię można obecnie studiować na większości uczelni publicznych i prywatnych, jest to więc kierunek, który cieszy się ogromną popularnością. Aby zostać dobrym ekonomistą, nie wystarczy jedynie dostać się na studia. Trzeba mieć również odpowiednie predyspozycje i umiejętności, które sprawią, że doskonale poradzimy sobie w tym zawodzie. Przyszli ekonomiści powinni być dobrzy z matematyki, logiki, statystyki, ale również mieć szeroką wiedzę na temat gospodarki, przedsiębiorczości i różnych zjawisk zachodzących na rynku. Co więcej, trzeba być przygotowanym na dosyć sporą dawkę nauki teoretycznej, a następnie umieć ją wykorzystać w praktyce. Ekonomiści powinni być osobami skrupulatnymi, odpowiedzialnymi, dokładnymi. Bardzo przydaje się umiejętność logicznego myślenia, analizowania danych, prognozowania zachowania rynku czy wyciągania właściwych wniosków z danych liczbowych. Ekonomista musi być osobą bardzo samodzielną, która nie boi się podejmować poważnych decyzji nawet pod presją czasu. Praca ekonomisty może być nużąca i dosyć monotonna, dlatego trzeba umieć się relaksować, odreagowywać zawodowe zadania. Ważna jest również umiejętność pracy w zespole – ekonomiści nie pracują bowiem w próżni.

Perspektywy zatrudnienia we Wrocławiu po studiach ekonomicznych


Wrocław daje wiele możliwości osobom, które ukończyły studia ekonomiczne. To duże i nieustannie rozwijające się miasto, w którym większy i mniejszy biznes gra pierwsze skrzypce. Ekonomiści po studiach mogą pracować w bankach, instytucjach finansowych, firmach doradczych, badawczych. Mogą również znaleźć zatrudnienie w urzędach, instytucjach i organizacjach, które mają rozbudowane działy finansowe i nieustannie potrzebują nowych, wykształconych specjalistów. Możliwości pracy po studiach są też w dużym stopniu uzależnione od tego, jaką specjalizację student wybrał już na początku nauki. Dzięki temu po ukończeniu edukacji można pracować jako specjalista w swojej dziedzinie. Ekonomiści często zaczynają też pracę na własny rachunek, zakładają biura podatkowe, rachunkowe, a także firmy zajmujące się doradztwem finansowym, inwestycyjnym czy biznesowym. Aby jednak radzić sobie na własnej działalności, trzeba mieć już sporo doświadczenia i obycia w swoim zawodzie. Osoby szukające pracy po ekonomii powinny pamiętać, że jest to kierunek bardzo popularny i co roku na rynku pojawiają się tysiące nowych absolwentów. Warto więc zadbać o zdobycie jakichś dodatkowych kwalifikacji i umiejętności, gdyż sam dyplom ukończenia wyższej uczelni jest dla wielu pracodawców konieczny, ale wcale nie wystarczający. Przyda się więc udział w kursach, szkoleniach czy studiach podyplomowych, na których można uzupełnić specjalistyczną wiedzę w konkretnej tematyce.

Studia ekonomiczne Wrocław, specjalizacje: Analityk otoczenia biznesu

Ta nowoczesna specjalizacja jest wręcz stworzona dla tych osób, które pragną założyć własną działalność gospodarczą. Studenci liczyć mogą tutaj na uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu makroekonomii czy też zasad zarządzania przedsiębiorstwem. Zarządzanie ryzykiem finansowym, Ekologiczne uwarunkowania działalności gospodarczej czy też Gospodarska kreatywna to tylko niektóre z interesujących zajęć, w jakich przyjdzie im uczestniczyć. Specjalizację prowadzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Analityk rynku

W ramach tej specjalizacji student może rozwijać swoją wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania rynków pod różnymi aspektami. Absolwenci są w stanie z powodzeniem wykonywać bardzo pożądany na rynku pracy w dzisiejszych czasach zawód ekonomisty, który zajmie się analizą rynku w sektorze publicznym oraz prywatnym. Podczas trwania nauki będą mieli okazję poznać metody organizacji i zarządzania rynkami, kwestie prawne z tym związane czy też wzbogacić swoją wiedzę na temat międzynarodowych stosunków gospodarczych, a także makro- oraz mikroekonomii. Specjalizację prowadzi Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Ekonomika gospodarki żywnościowej

To specjalność, dzięki której student zgłębić może wiedzę z zakresu obrotu towarów na rynkach rolnych, funkcjonowania gospodarki w oparciu o artykuły żywnościowe czy analizowania zjawisk, jakie rządzą gospodarką. Maja oni po jej ukończeniu niezwykle obiecujące perspektywy zawodowe, mogą zostać między innymi konsultantami w dziedzinie agrobiznesu, ale nie tylko. Czeka ich także praca w przedsiębiorstwach związanych z gospodarką żywnościową czy w instytucjach płatniczych powiązanych z tym sektorem. Jak najbardziej są oni również przygotowani do prowadzenia samodzielnie działalności gospodarczej. Specjalizacja ta prowadzona jest przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Sprawdź także oferty 3 uczelni wyższych, które posiadają studia na kierunku rachunkowość we Wrocławiu


Data publikacji: 18-11-2019