Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

1 uczelnia we Wrocławiu - kierunek Dowodzenie

Adres: ul. Czajkowskiego 109

51-147 Wrocław

Tel.: 261 658 576

E-mail.: rekrutacja@awl.edu.pl, rekrutacja2@awl.edu.pl

Galeria Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Dowodzenie (studia wojskowe) Zobacz więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Jeśli planujesz studia we Wrocławiu na kierunku dowodzenie, to mamy dla Ciebie kilka przydatnych informacji! Sprawdź, czego jeszcze nie wiesz!

Posiadasz zdolności przywódcze, jesteś odpowiedzialny, odporny na stres i potrafisz pracować zespołowo? Z łatwością uczysz się nowych języków? Jesteś sprawny fizycznie? Planujesz karierę żołnierza zawodowego i w tym celu chcesz wybrać się na studia wojskowe? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, kierunek dowodzenie może być strzałem w dziesiątkę! Jest to bowiem kierunek stworzony z myślą o kandydatach do zawodowej służby wojskowej, którzy planują w przyszłości, w ramach swojej kariery zawodowej, nadzorować organizacje z sektora obronności państwa. Studia wojskowe z zakresu dowodzenia to dodatkowo prestiżowy kierunek kształcenia, co dla wielu osób może być sporym atutem.

Uczelnie we Wrocławiu, w ofercie których znajduje się kierunek dowodzenie

Kierunek dowodzenie dostępny jest w ofercie Instytutu Dowodzenia na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Uczelnia działa pod adresem: ulica Czajkowskiego 109. Dowodzenie studiować można w tej wyższej uczelni na studiach I stopnia, w trybie stacjonarnym, a zatem dziennie.

Studia wieńczy uzyskanie tytułu licencjata. Aby jednak taki tytuł otrzymać, trzeba nie tylko napisać pracę licencjacką, ale i zdać egzamin dyplomowy. Następnie można kontynuować edukację na studiach II stopnia.

Praca dla absolwenta dowodzenia

Studia na Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu przygotowują do zawodowej służby wojskowej. Adepci dowodzenia, w zależności od rodzaju zdobytych w toku studiów kompetencji, znajdują pracę w:
•państwowych oraz wojskowych instytucjach związanych z resortem obronności,
•organizacjach o charakterze obronnym, np. w Urzędzie Celnym czy w Straży Pożarnej,
•organizacjach militarnych i paramilitarnych,
•instytucjach zajmujących się bezpieczeństwem państwa
•itp.

Studia we Wrocławiu

Choć studia na dowodzeniu są wypełnione jeśli nie nauką, to specjalistycznymi szkoleniami wojskowymi, to jednak warto pamiętać, że czas studiów nie sprowadza się jedynie do nauki. Dlatego, wybierając uczelnię, warto zwrócić uwagę na to, co oferuje miasto, w jakim się ona znajduje. Wrocław akurat jest szczególnie atrakcyjną lokalizacją dla studentów - w mieście trudno się nudzić! Stolica Dolnego Śląska oferuje swoim mieszkańcom bogatą ofertę kulturalną, która z pewnością spełni oczekiwania pasjonatów kina, teatru czy muzyki. Znajduje się tu także wiele zabytków oraz terenów zielonych.

W mieście dobrze się żyje. Wpływa na to infrastruktura handlowo-usługowa, przemyślana komunikacja miejska, a także łatwość w znalezieniu studenckiego mieszkania. Studenci, którzy nie korzystają z uczelnianych akademików, często decydują się bowiem na wynajmowanie tzw. czterech kątów. Wrocław pod względem kosztów najmu jest dość drogi, ale - tak jak w każdym innym mieście - znaleźć można tutaj coś w sam raz na każdą niemal kieszeń. Dla przykładu: w dzielnicy Fabryczna dwupokojowe mieszkanie wynająć można już za 1200 złotych, podczas gdy ceny dochodzą do nawet 3000 złotych miesięcznie, w zależności od standardu wykończenia.

Lektura dla studenta dowodzenia

Książką, którą docenią z pewnością studenci dowodzenia, ale także kandydaci na takie studia, jest Historia wojska polskiego autorstwa Karola Olejnika. Ta publikacja przedstawia bowiem, jak sugeruje tytuł, dzieje wojska polskiego, poczynając od pierwszych Piastów, aż po dzień dzisiejszy. Autor opisuje zmiany, jakie zachodziły w takich obszarach jak umundurowanie, uzbrojenie, strategia czy taktyka na polu walki. Polecamy!Autor: Marcin Gajos

Data publikacji: 20-04-2017