Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

2 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Filologia angielska

Adres: ul. Fabryczna 29 - 31

53-609 Wrocław

Tel.: 71 356 16 36, 71 359 46 46

E-mail.: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

www.wsb.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia (specjalność: filologia angielska) Filologia (specjalność: filologia angielska) - studia dofinansowane z EFS 2.0

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

E-mail.: bepo@adm.uni.wroc.pl

www.uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia, specjalność: filologia angielska
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Adres: ul. Zamkowa 4

58-300 Wałbrzych

Tel.: +48 74 641 92 25, +48 74 641 92 03

E-mail.: rekrutacja@ans.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia Angielska Zobacz więcej

Filmy - Filologia angielska

FILOLOGIA ANGIELSKA ???? JAK TO WYGLĄDA

FILOLOGIA VS LINGWISTYKA

Szkoły Wyższe z kierunkiem Filologia Angielska we Wrocławiu

Opis kierunku

Interesujesz się kulturą Wysp Brytyjskich i innych krajów anglosaskich, dobrze czujesz się rozmawiając w języku angielskim? Chciałbyś poznać dogłębnie zasady panujące na brytyjskim dworze oraz zaczytać się w literaturze? W takim razie kierunek filologia angielska jest dla Ciebie.

Liczba uczelni

We Wrocławiu studiować filologię angielską można na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to jedyna uczelnia państwowa w mieście oferująca ten kierunek. Jeśli uważasz, że to za mało to jest kilka niepublicznych szkół wyższych kształcących przyszłych anglistów. Są to: Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Filologiczna czy Wyższa Szkoła Zarządzania Edukacją.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Wrocławski oferuje możliwość studiowania w dwóch trybach: stacjonarnym oraz niestacjonarnym zaocznym. Na bezpłatnych studiach dziennych nauka odbywa się w trakcie tygodnia, a studenci zaoczni spotykają się na zajęciach podczas weekendowych zjazdów.

Ceny

Studia zaoczne na UWr to koszt 2 250 złotych za semestr. Podobne opłaty obowiązują na uczelniach niepublicznych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski


zasady rekrutacji uwr


Predyspozycje do studiowania filologii angielskiejFilologia angielska z różnymi specjalizacjami to bardzo popularny kierunek studiów, na który co roku jest co najmniej kilku kandydatów na jedno miejsce. Filologię angielską można studiować na studiach pierwszego i drugiego stopnia w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Kierunek znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Osoby, które chcą studiować filologię angielską i rozwijać swoje zdolności i umiejętności językowe, powinny mieć odpowiednie predyspozycje i cechy charakteru. Przede wszystkim potrzebna jest wrodzona zdolność do języków, szybkie zapamiętywanie nowych informacji, zainteresowanie anglojęzyczną kulturą, historią oraz wieloma innymi dziedzinami wiedzy. Studenci filologii angielskiej powinni być gotowi na dosyć dużą partię wiedzy, naukę w teorii, a także w praktyce.

Studenci filologii angielskiej powinni być otwarci na świat i poznawanie nowych osób, łatwo nawiązywać relacje z ludźmi, być ciekawi świata oraz chętni do podróżowania. Najlepiej bowiem poznaje się język w praktyce w kraju, w którym jest on używany na co dzień. W trakcie studiów z pewnością przyda się również umiejętność organizacji pracy własnej, kreatywność, doskonała pamięć oraz umiejętność pracy pod presją czasu. W zależności od wybranej specjalizacji, studenci filologii angielskiej mogą kształcić się w zawodzie nauczyciela, tłumacza lub pogłębiać swoją wiedzę na temat biznesu, by później móc pracować w firmach o międzynarodowym zasięgu.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia angielska we WrocławiuAbsolwenci filologii angielskiej mogą we Wrocławiu pracować w wielu firmach prywatnych, organizacjach oraz instytucjach, gdzie znajomość angielskiego jest nie tylko wymagana, ale również niezbędna w codziennej praktycznej pracy. Osoby, które ukończyły filologie angielską ze specjalizacją nauczycielską mogą zająć się nauczaniem w szkołach publicznych, prywatnych, przedszkolach, a także w wyspecjalizowanych szkołach językowych. Można również otworzyć własną działalność, zająć się udzielaniem korepetycji, przygotowywaniem do matury czy zajęciami konwersacyjnymi, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wielu filologów angielskich wybiera również zawód tłumacza – ta opcja daje wiele możliwości zatrudnienia nie tylko w biurach tłumaczeń, ale również w wielu firmach, które działają na arenie międzynarodowej i do kontaktów z klientami czy kontrahentami potrzebują osób znających język na poziomie perfekcyjnym.

Absolwenci filologii angielskiej powinni jednak mieć świadomość, że w ich zawodzie konkurencja jest spora. Co roku filologię kończy bowiem wielu studentów, którzy później będą szukać pracy na tym samym rynku. Warto więc, oprócz perfekcyjnej znajomości języka, mieć również dodatkowe kwalifikacje, kompetencje czy umiejętności, które mogą zwiększyć szansę na otrzymanie zatrudnienia. Już na studiach dobrze jest pomyśleć o przyszłej pracy i zdobywaniu doświadczenia na kursach, praktykach czy szkoleniach zawodowych. Z pewnością po ukończeniu studiów będzie to dobrze wyglądało w życiorysie zawodowym.

Interesują Cię inne, podobne kierunki? Zapoznaj się z ofertą 2 szkół wyższych, które oferują studia na kierunku filologia hiszpańska we wrocławiu

Data publikacji: 23-08-2019