Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

6 uczelni we Wrocławiu - kierunek Turystyka

Adres: ul. Fabryczna 29 - 31

53-609 Wrocław

Tel.: 71 356 16 36, 71 359 46 46

FAX.:

www.wsb.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Prawo Filologia (specjalność: filologia angielska) (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Mikrobiznes Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Filologia (specjalność: filologia angielska) - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Informatyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Logistyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Logistyka - studia dualne (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Turystyka i rekreacja - studia dualne (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie - studia prowadzone metodą projektową (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 71 356 15 32 (ogólny), tel.: 71 356 15 31 (rekrutacja)

FAX.:

www.dlakandydata.dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Pedagogika specjalna (zobacz kierunki) Praca socjalna (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo narodowe (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Geodezja i Kartografia (zobacz kierunki)
Psychologia (zobacz kierunki) Sztuki nowoczesne − Design Now! (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki)
Stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki) Media kreatywne:game design, animacja, efekty specjalne (zobacz kierunki) Media design i marketing wizerunkowy (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Human Resources i coaching (zobacz kierunki) Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki)

Adres: ul. Komandorska 118/120

53-345 Wrocław

Tel.: 71 368-07-89

FAX.: 71 36-80-782

www.ue.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny (zobacz kierunki) Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze (zobacz kierunki) Wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów (zobacz kierunki)
Wydział Nauk Ekonomicznych (zobacz kierunki)

Adres: ul. Banacha 11

51-617 Wrocław

Tel.: 71 348-30-72 w 122

FAX.: 71 347-90-54

www.awf.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Wychowania Fizycznego (zobacz kierunki) Wydział Fizjoterapii (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Sporcie (zobacz kierunki)

Adres: ul. Wystawowa 1

51-618 Wrocław

Tel.: 71 347-72-50

FAX.: 71 347-72-50

Nasze wydziały/kierunki

Wychowanie fizyczne Turystyka i Rekreacja Socjologia
Pedagogika

Filmy - Turystyka

Turystyka i rekreacja we Wrocławiu - studia na WSH

Turystyka i rekreacja - dlaczego warto studiować?

Uczelnie z kierunkiem Turystyka i Rekreacja we Wrocławiu

Opis kierunku

Turystyka i rekreacja to kierunek studiów dla osób lubiących kontakt z przyrodą, wycieczki, zwiedzanie zabytków czy zarządzanie. Wbrew pozorom studia na tym kierunku to nie tylko nauka geografii, ale przede wszystkim przedmioty związane z organizacją pracy biura podróży, wycieczek, zarzadzanie hotelem czy tworzeniem biznesplanów ośrodków działających w branży turystycznej.

Liczba uczelni

W stolicy województwa dolnośląskiego turystykę i rekreację można studiować na dwóch publicznych uczelniach. Są to Uniwersytet Wrocławski oraz Akademia wychowania Fizycznego. Oferta uczelni niepublicznych jest dość szeroka. Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Bankowa, EWS czy Wyższa Szkoła Handlowa także oferują możliwość studiów na w/w kierunku.

Tryby Studiowania

Na obu państwowych szkołach wyższych oferowane są studia stacjonarne tzw. Dzienne. NA AWF dodatkowo jest możliwość podjęcia studiów niestacjonarnych w systemie zaocznym. Wówczas zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów.

Ceny

Za semestr nauki na AWF należy uiścić opłatę w wysokości 2 400 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski


zasady rekrutacji uwr


Zasady rekrutacji Akademia Wychowania Fizycznego

zasady rekrutacji awf


Predyspozycje do studiowania turystykiStudia na kierunku turystyka kojarzą się z przyjemną i mało wymagającą nauką. W rzeczywistości jednak jest to kierunek, który wymaga odpowiednich predyspozycji. Nie każdy dobrze poradzi sobie akurat w tej branży. Kierunek turystyka o różnych specjalizacjach można studiować na uczelniach państwowych i prywatnych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Wybór specjalizacji jest spory, dlatego każdy znajdzie taką, która najbardziej będzie odpowiadała indywidualnym zainteresowaniom. Studenci turystyki powinni mieć rozległą wiedze o świecie, dobrze radzić sobie z przedmiotami z pogranicza geografii, ekonomii czy polityki. Przyda się z pewnością bardzo dobra znajomość języka angielskiego, która z pewnością będzie konieczna w przyszłej pracy.

Studenci kierunku turystyka muszą być gotowi na przyswajanie sporych ilości wiedzy, a także na praktyki, staże i szkolenia w różnych miejscach – od hoteli, przez biura podróży i inne firmy zajmujące się obsługa ruchu turystycznego czy organizacją atrakcji dla turystów. Studenci turystyki powinni również być otwarci na świat, łatwo nawiązywać kontakty z ludźmi, potrafić szybko odnaleźć się w sytuacjach stresowych. Przyda się również umiejętność pracy pod presją czasu oraz dobrej organizacji własnego stanowiska pracy. Osoby pracujące w turystykę często trafiają na samodzielne stanowiska, muszą więc umieć podejmować samodzielne decyzje oraz szybko reagować w sytuacjach kryzysowych. Przyda się również spora doza dyplomacji.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku turystyka we WrocławiuAbsolwenci studiów turystycznych mają we Wrocławiu wiele możliwości ciekawego i satysfakcjonującego zatrudnienia. Przede wszystkim, we Wrocławiu działa wiele firm zajmujących się organizacją podróży, biur podróży czy agencji touroperatorów. Co więcej, sporo jest również firm, które zajmują się obsługą turystów we Wrocławiu. Poszukują one osób, które mają wykształcenie i doświadczenie w branży turystycznej. Po ukończeniu turystyki można również założyć własne biuro podróży. To dobry pomysł na przyszłe życie zawodowe, warto jednak najpierw przez pewien czas popracować u kogoś, aby zdobyć doświadczenie i umiejętności potrzebne w tej branży.

Osoby, które ukończyły turystykę są poszukiwane także w instytucjach, urzędach czy organizacjach, które zajmują się promocją regionu czy organizowaniem ciekawych wydarzeń lub eventów. Na pewno doskonale poradzą sobie również w pracy z turystami, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na dłuższy lub krótszy wypoczynek. Osoby po turystyce mogą również znajdować zatrudnienie we wszystkich miejscach, w których obsługiwani są turyści – hotelach, pensjonatach, ośrodkach spa, firmach transportowych oraz w branży rozrywkowej. Możliwości jest całkiem sporo. Warto jednak już na etapie studiów dokładnie zaplanować sobie przyszłość zawodową i brać udział w konkretnych, tematycznych szkoleniach, praktykach czy stażach. Im więcej doświadczenia student zdobędzie jeszcze w trakcie nauki, tym większe szanse będzie miał na wymagającym rynku pracy.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź listę szkół wyższych, które oferują studia na kierunku filologia angielska we Wrocławiu

Sprawdź również ofertę edukacyjną na kierunku: Logistyka we Wrocławiu.

Oferta studiów na kierunku: transport we Wrocławiu.

Data publikacji: 09-12-2020