Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

10 uczelni we Wrocławiu - kierunek Prawo

Adres: ul. Ostrowskiego 30b

53-238 Wrocław

Tel.: 71 750 72 72

E-mail.: rekrutacja.wroclaw@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: ul. Czajkowskiego 109

51-147 Wrocław

Tel.: 261 658 576

E-mail.: rekrutacja@awl.edu.pl, rekrutacja2@awl.edu.pl

Galeria Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

specjalizacja przeprawowa

Adres: al. Jana Ignacego Paderewskiego 35

51-612 Wrocław

Tel.: 71 347 3000

E-mail.: rekrutacja@awf.wroc.pl

Galeria Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Aktywność ruchowa osób z niepełnosprawnością intelektualną

Adres: ul. Komandorska 118/120

53-345 Wrocław

Tel.: 71 368 01 00

E-mail.: rekrutacja@ue.wroc.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Konsulting prawny i gospodarczy Prawo gospodarcze

Adres: ul. Świętej Jadwigi 12

50-266 Wrocław

Tel.: 71-71-88-111

E-mail.: uczelnia@prawowroclaw.edu.pl

Galeria Wyższa Szkoła Prawa (WSP) we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Prawa (WSP) we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: ul. Oławska 11

50-529 Wrocław

Tel.: +48 71 725 41 27

E-mail.: rekrutacja.wroclaw@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: plac Powstańców Śląskich 1/201

53-329 Wrocław

Tel.: 22 602 01 10

E-mail.: kontakt@studia-online.pl

Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: ul. Fabryczna 29-31

53-609 Wrocław

Tel.: +48 698 837 061

E-mail.: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

www.merito.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo w biznesie Prawo

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

E-mail.: bepo@adm.uni.wroc.pl

uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo Prawo e-biznesu Kryminologia prawnicza
Konsulting prawny i gopodarczy

Filmy - Prawo

Prawo | Studia na Horyzoncie Wrocław

Czy na prawie jest tak ciężko?

Szkoły wyższe z kierunkiem Prawo we Wrocławiu

Opis kierunku

Od wielu lat prawo zajmuje czołowe miejsca w rankingach popularności kierunków. Jest to kierunek humanistyczny, wbrew pozorom nie łatwy. Jednak wiele osób marzy o karierze w wymiarze sprawiedliwości czy notariacie.

Interesują cię inne kierunki? Sprawdź pełną ofertę uczelni: Uczelnie Wrocław

Liczba uczelni

Kierunek ten można studiować tylko na jednej publicznej uczelni. Mowa tu o Uniwersytecie Wrocławskim. Na szczęście kilka uczelni prywatnych również oferuje możliwość studiowania prawa. Są to Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Prawa oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Prawo jest prowadzone wyłącznie jako pięcioletnie, jednolite studia magisterskie. Na uczelniach publicznych studia stacjonarne tzw. dzienne są bezpłatne. Dodatkowe miejsca są przeznaczone dla studentów studiów płatnych. Uniwersytet Wrocławski prowadzi kierunek na zarówno na studiach wieczorowych, jak i zaocznych.

Ceny

Należy liczyć się z tym, że koszt takich studiów będzie niemały. Uniwersytet Wrocławski za semestrów studiów wieczorowych pobiera opłatę w wysokości 3 700 złotych, a za studia zaoczne 2850 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski


Uczelnia UWR


Uczelnia UWR


Specjalizacje na kierunku prawo we WrocławiuPrawo karne, Prawo cywilne – Uniwersytet Wrocławski, SWPS

Prawo jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, na który co roku aplikują osoby, które wiążą swoją przyszłość z zawodem prawnika. Kierunek ten można studiować zarówno na uczelniach prywatnych, jak Uniwersytet Wrocławski, jak i w prywatnych szkołach wyższych, jak SWPS oddział we Wrocławiu. Studia prawnicze to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie, które można realizować w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Studenci w trakcie kształcenia, mniej więcej w połowie studiów, wybierają specjalizację, w ramach której w kolejnych latach pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają szeroki zakres kompetencji i kwalifikacji. Wśród najpopularniejszych specjalizacji na kierunku prawo warto wymienić prawo karne oraz prawo cywilne – obie specjalizacje dają wiele możliwości zawodowych, a także pozwalają w przyszłości na prowadzenie własnej praktyki adwokackiej, radcowskiej czy w ramach doradztwa prawnego. Studenci w trakcie nauki zdobywają nie tylko wiedze praktyczną, ale mają również możliwość szkolenia się w praktyce podczas praktyk i stażów zawodowych.

Prawo administracji publicznej, Prawo zatrudnienia i zarządzania zasobami ludzkimi – SWPS

Studiowanie prawa na SWPS we Wrocławiu pozwala studentom na doskonalenie zawodowe oraz poszerzanie kompetencji w tej dziedzinie prawa, która najbardziej odpowiada im zainteresowaniom. Wśród specjalizacji, które wybiera się w połowie studiów, na trzecim roku, są: prawo administracji publicznej oraz prawo zatrudnienia i zarządzania zasobami ludzkimi. Pierwsza dziedzina otwiera wiele możliwości zawodowych przede wszystkim w jednostkach administracji publicznej, urzędach i instytucjach. Druga natomiast jest idealna dla osób, które chcą realizować się zawodowo w sektorze prywatnym. Studia na kierunku prawo trwają 5 lat, można kształcić się w systemie dziennym lub zaocznym. Poza wyborem specjalizacji studenci mają również do wyboru sporo praktyk, warsztatów i szkoleń, które pogłębiają ich kompetencje zawodowe już w trakcie akademickiej edukacji.

Studia na kierunku Prawo, jakie powinieneś mieć predyspozycje, aby studiować prawo we Wrocławiu

Studia prawnicze znajdziemy na wielu uczelniach. Zarówno państwowych jak również prywatnych. Od wielu lat zajmują one czołowe miejsce w rankingach kierunków wybieranych przez młodzież. Warto zastanowić się czy jesteśmy odpowiednimi osobami do tego zawodu. Nie każdy, bowiem będzie umiał poradzić sobie z natłokiem zajęć i nauką oraz odnaleźć się w tym środowisku. Taka decyzja powinna nastąpić już po ukończeniu szkoły średniej. Najważniejsze to dobrze radzić sobie z przedmiotami humanistycznymi takimi jak historia czy wiedza o społeczeństwie. Warto jest również poszerzać wiedze ogólną. Z ekonomii, gospodarki, politologii czy socjologii. Na tym kierunku nauki jest naprawdę dużo i pochłania ona bardzo dużo wolnego czasu. Prawo to przede wszystkim nauka ustaw, przepisów i formalnych dokumentów. Studentami prawa powinny być osoby samodzielne, dobrze zorganizowane, otwarte relacje z ludźmi, myślące strategiczne oraz logicznie myślące. Wszystko to składa się na sukces w tym zawodzie. Ważne jest również radzenie sobie w stresujących sytuacjach czy też zdolność pracy pod presją czasu oraz umiejętność organizowania sobie pracy własnej. W tym zawodzie wiele razy można się spotkać z bardzo trudnymi sprawami. Dzięki tym umiejętnościom absolwenci na pewno sobie poradzą.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku prawoStudenci prawa nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Absolwenci tego kierunku doskonale radzą sobie na rynku pracy. Zawody prawnicze kojarzą się z prestiżem, wysokimi kompetencjami oraz odpowiednio wysokimi zarobkami. Absolwenci prawa mogą dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje na aplikacjach sędziowskich, radcowskich czy adwokackich. Mogą również budować swoją karierę zawodową pracując w sektorze publicznym i prywatnym. W zależności od specjalizacji można dodatkowo zdobywać kolejne kwalifikacje, aby stać się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. W branży prawniczej, podobnie jak w wielu innych branżach, im węższa specjalizacja, tym większe możliwości zawodowe. Prawnicy bez problemu znajdą zatrudnienie w różnych formach i u różnych pracodawców. Po zdobyciu doświadczenia oraz wielu dodatkowych uprawnień i kwalifikacji mogą również otwierać własne kancelarie prawne i budować swoją pozycję zawodową pracując na własny rachunek.

To idealne studia i perspektywa na przyszłość. Większość osób kojarzy zawód prawnika z niezwykle prestiżowym zawodem i sporymi zarobkami. Przygotowuje on studentów, którzy chcą pracować w instytucjach wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucjach państwowych. Kierunek ten daje wiele możliwości uprawnienia, które w tym zawodzie są niezbędne. Osoba, która ukończy ten kierunek może otworzyć własna działalność gospodarczą jak różnie pracować w firmach zajmujących się administracja i nie tylko. Po tym kierunku można tez zacząć prace w firmie międzynarodowe za granicą. Idealna pracę znajdą również w instytucjach rządowych i samorządowych. Osoby te mogą zostać adwokatem, prawnikiem, sędzią czy prokuratorem. To idealne perspektywy i zarobki. Absolwenci tego kierunku maja wiele możliwości zatrudnienia we Wrocławiu i nie tylko. To idealna ścieżka kariery, która cały czas się rozwija i idealny wybór na przyszłość. Dodatkowo daje wspaniałe możliwości zarobkowe.

Szukasz podobnego kierunku studiów? Zapoznaj się ze studiami na kierunku: Administracja we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu oferta studiów na kierunku: Dziennikarstwo.

Studia na kierunku: Zarządzanie - zobacz więcej.

Data publikacji: 21-01-2022