Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

6 uczelni we Wrocławiu - kierunek Prawo

Adres: ul. Ostrowskiego 30b

53-238 Wrocław

Tel.: 71 750 72 72

FAX.:

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny we Wrocławiu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo

Adres: ul. Fabryczna 29 - 31

53-609 Wrocław

Tel.: 71 356 16 36, 71 359 46 46

FAX.:

www.wsb.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Prawo Filologia (specjalność: filologia angielska) (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Mikrobiznes Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Filologia (specjalność: filologia angielska) - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Informatyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Logistyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Logistyka - studia dualne (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Turystyka i rekreacja - studia dualne (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie - studia prowadzone metodą projektową (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 71 356 15 32 (ogólny), tel.: 71 356 15 31 (rekrutacja)

FAX.:

www.dlakandydata.dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Pedagogika specjalna (zobacz kierunki) Praca socjalna (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo narodowe (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Geodezja i Kartografia (zobacz kierunki)
Psychologia (zobacz kierunki) Sztuki nowoczesne − Design Now! (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki)
Stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki) Media kreatywne:game design, animacja, efekty specjalne (zobacz kierunki) Media design i marketing wizerunkowy (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Human Resources i coaching (zobacz kierunki) Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki)

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

FAX.: 71 343-67-12

www.uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Chemii (zobacz kierunki) Wydział Filologiczny (zobacz kierunki) Wydział Fizyki i Astronomii (zobacz kierunki)
Wydział Matematyki i Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych (zobacz kierunki) Wydział Nauk Biologicznych (zobacz kierunki)
Międzywydziałowe Studium Ochrony Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Biotechnologii (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska (zobacz kierunki)
Wydział Nauk Społecznych (zobacz kierunki) Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii (zobacz kierunki) Dyplomacja Europejska
MISH

Adres: ul. Św. Antoniego 24a, Biuro Rekrutacji: ul. Ruska 2, 50-079 Wrocław

50-073 Wrocław

Tel.: 71 344-49-24, 71 344-89-82

FAX.: 71 342-25-15

www.wszib.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki) Politologia (zobacz kierunki)
Finanse i Rachunkowość (zobacz kierunki) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki)

Filmy - Prawo

Prawo | Studia na Horyzoncie Wrocław

Czy na prawie jest tak ciężko?

Szkoły wyższe z kierunkiem Prawo we Wrocławiu

Opis kierunku

Od wielu lat prawo zajmuje czołowe miejsca w rankingach popularności kierunków. Jest to kierunek humanistyczny, wbrew pozorom nie łatwy. Jednak wiele osób marzy o karierze w wymiarze sprawiedliwości czy notariacie.

Interesują cię inne kierunki? Sprawdź pełną ofertę uczelni: Uczelnie Wrocław

Liczba uczelni

Kierunek ten można studiować tylko na jednej publicznej uczelni. Mowa tu o Uniwersytecie Wrocławskim. Na szczęście kilka uczelni prywatnych również oferuje możliwość studiowania prawa. Są to Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Prawa oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Prawo jest prowadzone wyłącznie jako pięcioletnie, jednolite studia magisterskie. Na uczelniach publicznych studia stacjonarne tzw. dzienne są bezpłatne. Dodatkowe miejsca są przeznaczone dla studentów studiów płatnych. Uniwersytet Wrocławski prowadzi kierunek na zarówno na studiach wieczorowych, jak i zaocznych.

Ceny

Należy liczyć się z tym, że koszt takich studiów będzie niemały. Uniwersytet Wrocławski za semestrów studiów wieczorowych pobiera opłatę w wysokości 3 700 złotych, a za studia zaoczne 2850 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski


Uczelnia UWR


Uczelnia UWR


Specjalizacje na kierunku prawo we WrocławiuPrawo karne, Prawo cywilne – Uniwersytet Wrocławski, SWPS

Prawo jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, na który co roku aplikują osoby, które wiążą swoją przyszłość z zawodem prawnika. Kierunek ten można studiować zarówno na uczelniach prywatnych, jak Uniwersytet Wrocławski, jak i w prywatnych szkołach wyższych, jak SWPS oddział we Wrocławiu. Studia prawnicze to jednolite, pięcioletnie studia magisterskie, które można realizować w systemie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Studenci w trakcie kształcenia, mniej więcej w połowie studiów, wybierają specjalizację, w ramach której w kolejnych latach pogłębiają swoją wiedzę i zdobywają szeroki zakres kompetencji i kwalifikacji. Wśród najpopularniejszych specjalizacji na kierunku prawo warto wymienić prawo karne oraz prawo cywilne – obie specjalizacje dają wiele możliwości zawodowych, a także pozwalają w przyszłości na prowadzenie własnej praktyki adwokackiej, radcowskiej czy w ramach doradztwa prawnego. Studenci w trakcie nauki zdobywają nie tylko wiedze praktyczną, ale mają również możliwość szkolenia się w praktyce podczas praktyk i stażów zawodowych.

Prawo administracji publicznej, Prawo zatrudnienia i zarządzania zasobami ludzkimi – SWPS

Studiowanie prawa na SWPS we Wrocławiu pozwala studentom na doskonalenie zawodowe oraz poszerzanie kompetencji w tej dziedzinie prawa, która najbardziej odpowiada im zainteresowaniom. Wśród specjalizacji, które wybiera się w połowie studiów, na trzecim roku, są: prawo administracji publicznej oraz prawo zatrudnienia i zarządzania zasobami ludzkimi. Pierwsza dziedzina otwiera wiele możliwości zawodowych przede wszystkim w jednostkach administracji publicznej, urzędach i instytucjach. Druga natomiast jest idealna dla osób, które chcą realizować się zawodowo w sektorze prywatnym. Studia na kierunku prawo trwają 5 lat, można kształcić się w systemie dziennym lub zaocznym. Poza wyborem specjalizacji studenci mają również do wyboru sporo praktyk, warsztatów i szkoleń, które pogłębiają ich kompetencje zawodowe już w trakcie akademickiej edukacji.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku prawoStudenci prawa nie muszą obawiać się o swoją zawodową przyszłość. Absolwenci tego kierunku doskonale radzą sobie na rynku pracy. Zawody prawnicze kojarzą się z prestiżem, wysokimi kompetencjami oraz odpowiednio wysokimi zarobkami. Absolwenci prawa mogą dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje na aplikacjach sędziowskich, radcowskich czy adwokackich. Mogą również budować swoją karierę zawodową pracując w sektorze publicznym i prywatnym. W zależności od specjalizacji można dodatkowo zdobywać kolejne kwalifikacje, aby stać się prawdziwym specjalistą w swojej dziedzinie. W branży prawniczej, podobnie jak w wielu innych branżach, im węższa specjalizacja, tym większe możliwości zawodowe. Prawnicy bez problemu znajdą zatrudnienie w różnych formach i u różnych pracodawców. Po zdobyciu doświadczenia oraz wielu dodatkowych uprawnień i kwalifikacji mogą również otwierać własne kancelarie prawne i budować swoją pozycję zawodową pracując na własny rachunek.

Szukasz podobnego kierunku studiów? Zapoznaj się ze studiami na kierunku: Administracja we Wrocławiu

Studia we Wrocławiu oferta studiów na kierunku: Dziennikarstwo.

Studia na kierunku: Zarządzanie - zobacz więcej.

Data publikacji: 09-12-2020