Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

4 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Dietetyka

Adres: ul. Fabryczna 29 - 31

53-609 Wrocław

Tel.: 71 356 16 36, 71 359 46 46

FAX.:

www.wsb.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje)
Prawo Filologia (specjalność: filologia angielska) (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Mikrobiznes Bezpieczeństwo wewnętrzne - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Filologia (specjalność: filologia angielska) - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Informatyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Inżynieria zarządzania - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Logistyka - studia dofinansowane z EFS REG (zobacz specjalizacje) Logistyka - studia dualne (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje)
Turystyka i rekreacja - studia dualne (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dofinansowane z EFS 2.0 (zobacz specjalizacje) Zarządzanie - studia dualne (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie - studia prowadzone metodą projektową (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 71 356 15 32 (ogólny), tel.: 71 356 15 31 (rekrutacja)

FAX.:

www.dlakandydata.dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Pedagogika (zobacz kierunki) Pedagogika specjalna (zobacz kierunki) Praca socjalna (zobacz kierunki)
Bezpieczeństwo narodowe (zobacz kierunki) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz kierunki) Geodezja i Kartografia (zobacz kierunki)
Psychologia (zobacz kierunki) Sztuki nowoczesne − Design Now! (zobacz kierunki) Administracja (zobacz kierunki)
Stosunki międzynarodowe (zobacz kierunki) Media kreatywne:game design, animacja, efekty specjalne (zobacz kierunki) Media design i marketing wizerunkowy (zobacz kierunki)
Informatyka (zobacz kierunki) Human Resources i coaching (zobacz kierunki) Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz kierunki)

Adres: ul. C. K. Norwida 25

50-375 Wrocław

Tel.: 71 32 01 075, 71 32 01 045, 71 32 05 158

FAX.:

www.upwr.edu.pl www.rekrutacja.upwr.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji (zobacz kierunki) Wydział Medycyny Weterynaryjnej (zobacz kierunki)
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności (zobacz kierunki) Wydział Przyrodniczo-Technologiczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. L. Pasteura 1

50-367 Wrocław

Tel.: 71 784 10 01

FAX.: 71 784-01-09

www.umed.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałerm Analityki Medycznej (zobacz kierunki) Wydział Nauk o Zdrowiu (zobacz kierunki) Wydział Lekarski
Wydział Lekarsko-Stomatologiczny

Filmy - Dietetyka

Dietetyka to musisz wiedzieć!

Studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Studia dietetyka Wrocław

Zasady rekrutacji na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu

 dietetyka

Przedmioty, które musisz zdać na maturze

 dietetyka

 dietetykaPredyspozycje do studiowania na kierunku dietetyka

Dietetyka jest kierunkiem studiów, który można znaleźć zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Cieszy się sporym zainteresowaniem osób, które właśnie w tej dziedzinie widzą swoją zawodową przyszłość. Aby studiować dietetykę, trzeba mieć konkretne cechy osobowości, predyspozycje i zainteresowania. Jest to kierunek dla osób, które realnie interesują się zdrowiem, medycyną, właściwym odżywianiem czy leczeniem za pomocą konkretnej diety. W trakcie studiów konieczne jest przyswojenie dużej ilości wiedzy teoretycznej, która jest dosyć zbliżona do tej, z jaką mamy do czynienia na kierunku lekarskim. Konieczna jest sumienność, regularna nauka, umiejętność szybkiego zdobywania nowych wiadomości. Ważne są również takie cechy osobowości, jak empatia, komunikatywność, co na pewno przyda się w pracy z przyszłymi pacjentami. Dietetycy powinni być również skrupulatni, mieć zdolności analityczne, umieć wyciągać wnioski i indywidualnie podchodzić do każdego przypadku, z jakim zgłaszać się będą do nich przyszli pacjenci.

Perspektywy pracy po kierunku dietetyka

Absolwenci studiów dietetycznych nie mają problemów ze znalezieniem dla siebie zatrudnienia czy pomysłu na życie. Dobrych dietetyków poszukują szpitale, kliniki zajmujące się leczeniem zaburzeń odżywiania, placówki edukacyjne czy wychowawcze. Duże zapotrzebowanie jest również w firmach, które zajmują się zbiorowym żywieniem, cateringiem czy posiadają w ofercie szeroki wybór diet. Dietetyk z kwalifikacjami może również znaleźć zatrudnienie w ośrodkach spa, na siłowniach i w klubach fitness, które starają się mieć jak najszerszą ofertę dla swoich klientów. Wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie pozwalają również dietetykom otwierać prywatne działalności. Gabinety dietetyków są w ostatnich latach wręcz szturmowane, można więc mieć pewność, że w tej branży na brak klientów narzekać nie będzie trzeba. Po ukończeniu studiów dietetycznych warto jednak zadbać o dalsze dokształcanie czy specjalizację w konkretnej dziedzinie. Przydadzą się dodatkowe kursy, szkolenia czy studia podyplomowe, które mogą znacznie zwiększyć możliwości zawodowe.

Zobacz również: studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu.

Data publikacji: 30-11-2020