Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

8 uczelni we Wrocławiu - kierunek Psychologia

Adres: ul. Ostrowskiego 30b

53-238 Wrocław

Tel.: + 48 22 103 26 30

E-mail.: rekrutacja@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej Psychologia dla magistrów i licencjatów Zobacz więcej

Adres: ul. Oławska 11

50-529 Wrocław

Tel.: +48 71 725 41 27

E-mail.: rekrutacja.wroclaw@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: plac Powstańców Śląskich 1/201

53-329 Wrocław

Tel.: 22 602 01 10

E-mail.: kontakt@studia-online.pl

Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego (WSKZ) <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Fabryczna 29-31

53-609 Wrocław

Tel.: +48 698 837 061

E-mail.: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

www.merito.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 728 971 989; 693 010 162; 539 670 477

E-mail.: rekrutacja@dsw.edu.pl

dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie Psychologia

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

E-mail.: bepo@adm.uni.wroc.pl

uni.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Ostrowskiego 22

53-238 Wrocław

Tel.: +48 71 333 11 07

E-mail.: rekrutacja@wab.edu.pl

wab.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie – Zarządzanie

Filmy - Psychologia

Czy warto studiować psychologię?

Psychologia we Wrocławiu - czy warto?

Studia bezpłatne i płatne - Psychologia

Uczelnie z kierunkiem Psychologia we Wrocławiu

Opis kierunku

Psychologia to nauka, która umiejętnie analizuje i odpowiednio nazywa zjawiska psychologiczne zachodzące między ludźmi. Rozwiązuje problemy nie tylko grupy, ale i jednostki. Studia na Psychologii sprzyjają rozwojowi osobistemu studenta, a nie tylko przygotowują go do kariery zawodowej.

Poznaj wszystkie uczelnie wyższe we Wrocławiu. Sprawdź Studia Wrocław

Liczba uczelni

W chwili obecnej psychologię można studiować tylko na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeśli interesują was studia na uczelni niepublicznej to doskonałą ofertę posiadają Uniwersytet SWPS, Dolnośląska Szkoła Wyższa czy Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Do wyboru mamy studia jednolite magisterskie w formie stacjonarnej tzw. dziennej oraz niestacjonarnej. Studia dzienne są bezpłatne, natomiast studia niestacjonarne oferowane są jako wieczorowe. Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach popołudniowych.

Ceny

Studia wieczorowe na Uniwersytecie Wrocławskim kosztują 3 500 złotych za semestr. Według uczelni cena nie zmieni się do końca studiów.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Wrocławski


psychologia Uwr


Perspektywy pracy

Pracy szukać można zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Proponowane zawody to m. in. diagnosta, terapeuta zajęciowy, doradca lub trener personalny. Tradycyjnie podjąć zatrudnienie można w placówkach zajmujących się problemami psychospołecznymi np. w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych, urzędach pracy, ośrodkach doskonalenia zawodowego i kształcenia kadr, w placówkach służby zdrowia, również w wojsku, policji i sądownictwie.

Studia psychologiczne Wrocław, specjalizacje:

Psychologia ogólna

Absolwenci tej specjalności liczyć mogą na zatrudnienie w charakterze psychologa, terapeuty lub doradcy. Szeroki wachlarz zajęć teoretycznych i praktycznych (obejmujący m.in. statystykę czy też podstawy biologii) gwarantuje im zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności, by pomagać innym w rozwiązywaniu ich problemów.
Specjalizacja prowadzona jest przez Uniwersytet Wrocławski oraz SWPS

Psychologia kliniczna i zdrowia

To specjalizacja, dzięki której można zgłębić dziedzinę psychologii w jej ujęciu klinicznym. Studenci uzyskują po jej ukończeniu niezwykle szerokie perspektywy zawodowe, pracować mogą bowiem m.in. w poradniach rodzinnych i małżeńskich oraz młodzieżowych, w klinikach psychiatrycznych czy też w ośrodkach opiekuńczych czy rehabilitacyjnych. Poruszana jest tutaj problematyka zdrowia psychicznego w zakresie zachowań uznawanych jako norma oraz tych patologicznych.
Specjalizację prowadzą: Uniwersytet Wrocławski oraz SWPS.

Psychologia w biznesie i organizacjach

To specjalność, która pomaga absolwentom w znalezieniu przez nich zatrudnienia w agencjach pracy, działach PR dużych przedsiębiorstw czy też w organizacjach sektora publicznego albo centrach badania opinii społecznej. Podczas roku studiów poznają oni zasady rządzące zarówno coachingiem indywidualnym, jak i zbiorowym. Ćwiczy się tutaj przede wszystkim umiejętności praktyczne, które w znacznym stopniu ułatwiają podjęcie pracy.
Specjalizacja ta prowadzona jest przez Uniwersytet Wrocławski oraz SWPS.


psychologia Uwr

Predyspozycje do studiowania psychologii

Psychologia od kilkunastu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków studiów wśród kandydatów kończących szkoły średnie. Na najlepszych uczelniach co roku jest kilkanaście osób chętnych n jedno miejsce. Warto jednak mieć świadomość, że przy wyborze kierunku nie należy kierować się jego popularnością. Ważne są również indywidualne predyspozycje, umiejętności, a także cechy charakteru. Osoby, które chcą studiować psychologię, muszą mieć szeroki zainteresowania, dotyczące zarówno nauk humanistycznych, jak i społecznych oraz przyrodniczych. Nie można tez zapominać, że w trakcie studiów psychologicznych sporo jest matematyki oraz statystyki, niezbędna będzie również znajomość przedmiotów ścisłych, umiejętność logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków.

Przyszli psycholodzy muszą mieć świadomość, że wybrali dosyć trudne, jednolite studia, w trakcie których ogromny jest materiał teoretyczny, który trzeba przyswoić. Studenci psychologii muszą być również osobami bardzo komunikatywnymi, umiejącymi słuchać oraz wzbudzającymi zaufanie. W trakcie pracy będą często narażeni na sytuacje stresowe. Przyda się więc umiejętność dobrego radzenia sobie ze stresem, pracy w rudnych warunkach, a także oddzielania życia zawodowego od prywatnego. Dobry psycholog musi również pamiętać o nieustannym dokształcaniu. Warto już na studiach brać udział w praktykach, szkoleniach, warsztatach oraz innych formach dokształcania, które pozwalają na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych.


psychologia Uwr


Perspektywy zatrudnienia we Wrocławiu po studiach psychologicznych

Absolwenci studiów psychologicznych mają we Wrocławiu wiele możliwości zatrudnienia, które są uzależnione od wybranej na studiach specjalizacji. W trakcie kształcenia studenci mogą wybierać między innymi specjalizację kliniczną czy biznesową. Absolwenci psychologii mogą pracować w ośrodkach zdrowia, przychodniach, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, centrach terapii uzależnień, ośrodkach dla trudnej młodzieży, świetlicach oraz w szkołach specjalnych. Psycholodzy z doświadczeniem i dodatkowymi kwalifikacjami mają również możliwość otwierania własnych praktyk i prowadzenia gabinetów psychologicznych czy terapeutycznych.

Wykształceni psycholodzy sprawdzają się również w biznesie. Są bardzo dobrzy na stanowiskach związanych z negocjacjami, rekrutacją pracowników, motywowaniem zespołu do pracy. Dobry psycholog może być również świetnym szkoleniowcem czy coachem. Można więc bez problemu znaleźć zatrudnienie w branży szkoleniowej i realizować szkolenia z poszczególnych kompetencji miękkich. Każdy psycholog, bez względu na branżę, w której pracuje, powinien również pamiętać, że w jego zawodzie kształcić należy się przez całe życie. Dyplom ukończenia psychologii to sporo, jednak nie zawsze jest on wystarczający do znalezienia dobrego zatrudnienia. Warto dokształcać się w wybranej specjalizacji, pogłębiać wiedzę i być specjalistą w konkretnej, wąskiej dziedzinie. Wtedy można liczyć na doskonałe możliwości zawodowe.


Data publikacji: 03-12-2019