Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

4 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Marketing

Adres: ul. Komandorska 118/120

53-345 Wrocław

Tel.: 71 368 01 00

E-mail.: rekrutacja@ue.wroc.pl

Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (UE) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka i marketing - studia w Jeleniej Górze Zobacz więcej

Adres: ul. Oławska 11

50-529 Wrocław

Tel.: +48 71 725 41 27

E-mail.: rekrutacja.wroclaw@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia we Wrocławiu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Biznes i marketing międzynarodowy Marketing Marketing i zarządzanie sprzedażą
Marketing internetowy (e-Marketing i e-Commerce) Mobile & Digital Marketing Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii
Neuromarketing

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 728 971 989; 693 010 162; 539 670 477

E-mail.: rekrutacja@dsw.edu.pl

dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing i sprzedaż Media design i marketing wizerunkowy

Adres: ul. Ostrowskiego 22

53-238 Wrocław

Tel.: +48 71 333 11 07

E-mail.: rekrutacja@wab.edu.pl

wab.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

E-commerance - Sprzedaż i marketing Digital marketing – Sprzedaż i Marketing Marketing internetowy w praktyce – Zarządzanie

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

spec. Zarządzanie kadrami i marketing

Filmy - Marketing

Czy warto studiować marketing?

Marketing - dlaczego warto studiować?

Uczelnie z kierunkiem Marketing we Wrocławiu

Opis kierunku

Jesteś kreatywny? Wymyślanie wciąż nowych rzeczy to dla Ciebie bułka z masłem? Jesteś w stanie wykreować coś z niczego? W takim razie studia, na kierunku marketing, są bardzo dobrym wyborem. Marketing to połączenie wiedzy z wielu dziedzin jak np. psychologia, zarządzanie, socjologia czy rachunkowość. Osoba socjalizująca się w działaniach marketingowych jest w stanie w wynieść na wyższy poziom nawet kulejącą w tej dziedzinie markę lub produkt.

Liczba uczelni

Na wszystkich chętnych kandydatów na studia czekają niepubliczne szkoły wyższe. Żadna państwowa uczelnia z Wrocławia nie oferuje studiów dyplomowych na tym kierunku. Marketing studiować można na: Wyższej Szkole Bankowej, Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Wyższej Szkole Handlowej.

Tryby Studiowania

Wszystkie niepubliczne uczelnie oferują możliwość podjęcia nauki na studiach dziennych oraz zaocznych. Jedyną różnicą, w stosunku do publicznych uczelni, jest konieczność ponoszenia opłat również za studia w trybie stacjonarnym.

Ceny

Ceny za semestr studiów są różne w zależności od uczelni. Oscylują w granicach 2 500 – 2 700 złotych. Mogą różnić się w zależności od roku studiów jak np. na WSB. Opłaty na pierwszym roku są najniższe: 2 500 złotych, a na dwóch ostatnich latach studiów licencjackich wzrastają do 2 650 złotych.

Predyspozycje do studiowania marketinguStudia na kierunku marketing cieszą się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem, które jest związane z zapotrzebowaniem pracodawców poszukujących doświadczonych i wykształconych marketingowców. Studia na tym kierunku znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Na każdej uczelni jest sporo specjalizacji, dzięki czemu każdy może znaleźć taką, która będzie odpowiadała jego indywidualnym zainteresowaniom. Osoby, które chcą studiować marketing i wiążą z nim swoją przyszłość zawodową, powinny mieć ku temu odpowiednie predyspozycje. Doskonale sprawdzą się osoby, które lubią nauki społeczne i humanistyczne, dobrze czują się w pracy z ludźmi i łatwo nawiązują nowe relacje.

Studenci marketingu musza być otwarci na zdobywanie nowej wiedzy, interesować się zjawiskami zachodzącymi na świecie, szczególnie tymi w dziedzinie gospodarki, ekonomii, polityki czy nowych mediów. Osoby, które chcą zajmować się marketingiem zawodowo powinny również być pomysłowe, kreatywne, myśleć nieszablonowo i radzić sobie w pracy w stresujących warunkach. Przyda się również umiejętność dobrej organizacji czasu i pracy własnej, a także działania pod presją czasu. Przyszli marketingowcy musza być również otwarci na nieustanne doszkalanie czy zdobywanie nowych wiadomości. Marketing jest branżą, która nieustannie się rozwija i sama wiedza akademicka nie zawsze wystarczy, by dobrze radzić sobie w pracy zawodowej.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku marketing we WrocławiuAbsolwenci studiów na kierunku marketing znajdą we Wrocławiu wiele możliwości zatrudnienia w wyuczonym zawodzie. Warto szukać takiej pracy, która związana jest ściśle ze specjalizacją, którą wybrało się w trakcie studiów. A tych jest całkiem sporo – marketing w oświacie, służbie zdrowia, branży beauty czy w nowych mediach. Osoby po marketingu świetnie odnajdą się w pracy w agencjach marketingowych czy kreatywnych, a także w firmach z sektora prywatnego, które mają rozbudowane działy reklamy i marketingu. Dobrzy marketingowcy mogą pracować jako kierownicy projektu, zajmować się marketingiem czy reklamą, a także współpracą z klientami czy kontrahentami. Świetnie sprawdzają się także w pracy jako handlowcy czy osoby zajmujące się negocjacjami biznesowymi. Osoby po marketingu poszukiwane są również przez organizacje, instytucje czy urzędy, szczególnie do tych działów czy komórek organizacyjnych, które są ściśle związane z marketingiem, promocją oraz reklamą konkretnych usług czy działalności.

Branża marketingu nieustannie się rozwija i poszukuje dobrych, doświadczonych fachowców. Warto jednak nie bazować jedynie na wiedzy akademickiej, a nieustannie rozwijać się w swojej dziedzinie. Szkolenia, ciekawe projekty, studia podyplomowe dla osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy z zakresu marketingu to doskonała możliwość podnoszenia kwalifikacji i zwiększania kompetencji zawodowych, co z pewnością przyda się w późniejszej pracy.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź oferty 14 placówek edukacyjnych na stronie studia na kierunku zarządzanie we wrocławiu

Data publikacji: 26-08-2019