Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

5 uczelni we Wrocławiu - kierunek Kosmetologia

Adres: al. Jana Ignacego Paderewskiego 35

51-612 Wrocław

Tel.: 71 347 3000

E-mail.: rekrutacja@awf.wroc.pl

Galeria Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia - prowadzone również w trybie NSC* Zobacz więcej

Adres: ul. Fabryczna 29-31

53-609 Wrocław

Tel.: +48 698 837 061

E-mail.: rekrutacja@wsb.wroclaw.pl

www.merito.pl/wroclaw

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Strzegomska 55

53-611 Wrocław

Tel.: 728 971 989; 693 010 162; 539 670 477

E-mail.: rekrutacja@dsw.edu.pl

dsw.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. T. Kościuszki 4

Wrocław

Tel.: 71 342-50-02

E-mail.: sekretariat@wsf.wroc.pl

wsf.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Nowowiejska 69

50-340 Wrocław

Tel.: 71 321 11 54, 71 322 15 48, 71 786 83 27

E-mail.: sekretariat@nwsm.pl

nwsm.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Kosmetologia - studia uzupełniające dla technika usług kosmetycznych
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Adres: ul. Zamkowa 4

58-300 Wałbrzych

Tel.: +48 74 641 92 25, +48 74 641 92 03

E-mail.: rekrutacja@ans.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Studia na kierunku Kosmetologia we Wrocławiu

Opis kierunku

Kosmetologia potocznie mówiąc to nauka o upiększaniu ciała oraz zdrowotnej stronie urody człowieka. Jednak jest to część medycyny zajmująca się pielęgnowaniem i leczeniem chorej lub dotkniętej defektem skóry, włosów czy paznokci. Kosmetologia to interdyscyplinarny kierunek łączącym wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, chemii kosmetycznej i dermatologii itp.

Pozostałe uczelnie z Wrocławia: Kierunki Studiów Wrocław

Liczba uczelni

Kosmetologię można studiować na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. To jedyna uczelnia publiczna oferująca kształcenie na tym kierunku. Jednak wychodząc, naprzeciw studentom, ofertę uzupełniają uczelnie niepubliczne. Są to Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna oraz Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w systemie dziennym oraz niestacjonarnym zaocznym oraz ciągłym. System ciągły oznacza zajęcia od poniedziałku do piątku. Studia dzienne są bezpłatne. Trwają 6 semestrów i kończą się tytułem licencjata.

Ceny

Koszt studiów niestacjonarnych, prowadzonych przez wrocławski AWF, to 2 900 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji AWF Wrocław

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


AWF Waw


AWF Waw


Specjalizacje na kierunku kosmetologia we WrocławiuWizaż i Stylizacja oraz Podologia – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Studia kosmetologiczne cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem studentów, którzy swoją zawodową przyszłość chcą związać z branżą beauty. Kosmetologię można dziś bez problemu znaleźć zarówno na uczelniach państwowych, jak i w dobrych szkołach prywatnych. Najlepiej wybrać taką uczelnię, która cieszy się pozytywnymi opiniami wśród absolwentów. Im bardziej renomowana szkoła, tym wyższy poziom kształcenia, który później przekłada się na większe umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Kierunek kosmetologia otwiera wiele możliwości zawodowych, a jednocześnie pozwala na zdobycie kwalifikacji i umiejętności, które są wymagane przez nowoczesnych pracodawców w tej branży. Na studiach kosmetologicznych w zależności od uczelni sporo jest specjalizacji, które można dopasować do indywidualnych potrzeb studentów. Na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu studenci mają do wyboru specjalizacje: wizaż i stylizacja oraz podologia. Obie specjalności prowadzone są na dwuletnich studiach uzupełniających, które można realizować w systemie stacjonarnym, niestacjonarnym oraz wieczorowym. Aby więc zrobić specjalizację w danej dziedzinie, na wstępie trzeba ukończyć studia pierwszego stopnia na kierunku kosmetologia.

Zarówno wizaż i stylizacja, jak i podologia to dziedziny kosmetologii, które obecnie są bardzo popularne i cieszą się sporym zainteresowaniem. W trakcie dwuletniego kształcenia studenci zdobywają nie tylko rozległą wiedzę merytoryczną, ale również mają możliwość uczestniczenia w warsztatach, stażach oraz praktykach zawodowych. Są one realizowane w dobrych, profesjonalnych zakładach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej czy ośrodkach SPA. Dzięki temu studenci już w trakcie nauki mają możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego, a także przekonać się, czy wybrana dziedzina faktycznie jest tym, z czym chcą związać swoją zawodową przyszłość.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku kosmetologiaOsoby, które ukończyły kosmetologię na dobrej uczelni, są kompleksowo przygotowane, zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym do wykonywania zawodu kosmetologa. Absolwenci specjalizacji wizaż i stylizacja z pewnością doskonale odnajdą się w wielu branżach, nie tylko tych stricte związanych z pielęgnacją urody. Mogą pracować w salonach odnowy biologicznej, gabinetach spa, ale również jako styliści czy wizażyści w mediach, filmie, telewizji oraz przy sesjach zdjęciowych.

Możliwości jest całkiem sporo, szczególnie we Wrocławiu, gdzie branża zarówno beauty, jak i szeroko pojęta branża medialna jest świetnie rozwinięta. Absolwenci specjalizacji podologia również mają spore możliwości zatrudnienia w gabinetach kosmetycznych, medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego mogą również bez problemu otworzyć własny gabinet i pracować na swój rachunek. Branża beauty rozwija się świetnie i z roku na rok pojawiają się nowe możliwości. Osoby decydujące się na karierę w tej dziedzinie nie muszą więc obawiać się braku zatrudnienia.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne we Wrocławiu

Data publikacji: 06-06-2019