Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

1 uczelnia we Wrocławiu - kierunek Weterynaria

Adres: Plac Grunwaldzki 24a, pok.138

50-363 Wrocław

Tel.: 71 320 10 75

E-mail.: rekrutacja@upwr.edu.pl

Galeria Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) <small>(Uczelnia publiczna)</small>
Galeria Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr) <small>(Uczelnia publiczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Weterynaria

Szkoły wyższe z kierunkiem weterynaria we Wrocławiu

Marzysz, aby zawodowo zajmować się zwierzętami? Studia z zakresu medycyny weterynaryjnej, powszechnie znane weterynarią, mogą być zatem drogą w sam raz dla Ciebie! Sprawdź, jak przebiegają studia na weterynarii we Wrocławiu – mamy dla Ciebie kilka cennych informacji!

Pomocy lekarza nie potrzebuję tylko ludzie – bardzo często specjalistycznej opieki wymagają także nasi czworonożni przyjaciele, czyli zwierzęta. Z pomocą przychodzi wtedy weterynarz. Studia z zakresu medycyny weterynaryjnej, bo tak brzmi oficjalna nazwa kierunku (weterynaria to tylko skrót,choć posługujemy się nim powszechnie na co dzień), są równie trudne, jak każde inne studia medyczne. Podobnie jak w przypadku medycyny, studia na weterynarii również są prowadzone jako jednolite studia magisterskie.

Warto wiedzieć, że historia medycyny weterynaryjnej sięga starożytności – zajmowali się nią między innymi Arystoteles i Hipokrates. Również historia edukacji z zakresu weterynarii ma długą historię – pierwszą uczelnię kształcącą przyszłych weterynarzy założono bowiem w XVIII wieku, we Francji. W Polsce, jako pierwszy, przyszłych lekarzy weterynarii kształcił krakowski Uniwersytet Jagielloński.

Uczelnie we Wrocławiu, w ofercie których znajduje się weterynaria

Kandydaci na studia weterynaryjne we Wrocławiu mogą studiować na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego, który znajduje się przy ulicy Norwida 31. W ofercie edukacyjnej Uniwersytety Przyrodniczego znajduje się kierunek weterynaria – są to studia jednolite magisterskie. Studia trwają 11 semestrów i prowadzone są w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Na koniec studiów absolwenci zyskuję tytuł zawodowy lekarza weterynarii.

W toku studiów weterynaryjnych można zdobyć specjalizację z zakresu:
•chirurgii weterynaryjnej,
•weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej,
•chorób drobiu oraz ptaków ozdobnych,
•radiologii weterynaryjnej,
•higieny zwierząt rzeźnych i produktów pochodzenia zwierzęcego,
•chorób owadów użytkowych,
•chorób psów i kotów,
•chorób przeżuwaczy,
•rozrodu zwierząt,
•epizootiologii i administracji weterynaryjnej.

Praca dla absolwenta weterynarii

Powszechnie wiadomo, czym zajmują się lekarze weterynarii – leczą chore zwierzęta i zapobiegają ich chorobom. Zajmują się jednak również higieną produktów pochodzenia zwierzęcego, a także ochroną ludzi przed chorobami z odzwierzęcym pochodzeniem.

Potencjalne miejsca pracy lekarza weterynarii to:
•publiczne i niepubliczne przychodnie dla zwierząt, 
•lecznice,
•schroniska dla zwierząt,
•kliniki weterynaryjne,
•ogrody zoologiczne,
•laboratoria diagnostyczne,
•firmy farmaceutyczne,
•wojewódzkie i powiatowe inspektoraty weterynaryjne,
•ośrodki badające produkty spożywcze.

Studia we Wrocławiu

Wrocław to z jednej strony świetne perspektywy edukacyjne i dobre widoki na przyszłą karierę, a z drugiej – miasto, które oferuje studentom wiele atrakcji. Studia to przecież nie tylko nauka, ale też korzystanie z uroków miejsca, w którym się studiuje. W przypadku Wrocławia atrakcji jest wiele – miasto może się poszczycić rozbudowaną i ciekawą ofertą kulturalną, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Studentów, którzy będą chcieli skorzystać z rozrywkowego potencjału Wrocławia, możemy zapewnić, że życie nocne w stolicy Dolnego Śląska spełni oczekiwania najbardziej wymagających imprezowiczów.

Podejmując studia we Wrocławiu, wiele osób decyduje się na wynajem własnego mieszkania lub pokoju – w ramach alternatywy dla akademika czy stancji. Czy Wrocław jest drogi? Dość drogi, na tle mniejszych miast akademickich, jednak ciut tańszy od Warszawy. Dwupokojowe mieszkanie wynająć można tutaj już za około 1100 złotych miesięcznie, a pokój jednoosobowy – za ok. 500 złotych. Należy pamiętać, że są to dolne granice – górna granica ceny wynajmu może być znacznie wyższa, wszystko zależy od tego, gdzie dokładnie wynajmiemy mieszkanie i w jakim będzie ono utrzymane standardzie.

Lektura dla przyszłego weterynarza

Jeśli rozważasz studia weterynaryjne we Wrocławiu, to z pewnością interesują Cię zagadnienia, które szczegółowo będziesz omawiać podczas studiów. Dlatego polecamy Ci lekturę dotyczącą anatomii zwierząt domowych – z tym tematem z pewnością zetkniesz się jeszcze nie raz podczas swojej edukacji. W książce pod tytułem "Podstawy anatomii zwierząt domowych" znajdziesz elementarne treści z zakresu budowy organizmów zwierząt domowych, zilustrowane i podane w przystępny sposób.Autor: Klara Biały

Data publikacji: 24-05-2017