Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

4 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Architektura

Adres: ul. C. K. Norwida 25

50-375 Wrocław

Tel.: 71 32 01 075, 71 32 01 045, 71 32 05 158

FAX.:

www.upwr.edu.pl www.rekrutacja.upwr.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji (zobacz kierunki) Wydział Medycyny Weterynaryjnej (zobacz kierunki)
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności (zobacz kierunki) Wydział Przyrodniczo-Technologiczny (zobacz kierunki)

Adres: ul. Plac Polski 3/4

50-156 Wrocław

Tel.: 71 343 80 31

FAX.:

asp.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Malarstwo - jednolite magisterskie (stacjonarne) Rzeźba - jednolite magisterskie (stacjonarne) Mediacja Sztuki - studia I stopnia (stacjonarne)
Mediacja Sztuki - studia II stopnia (stacjonarne) Architektura Wnętrz - studia I stopnia (stacjonarne) Architektura Wnętrz - studia II stopnia (stacjonarne)
Wzornictwo - studia I stopnia (stacjonarne) Wzornictwo - studia II stopnia (stacjonarne) Scenografia - jednolite magisterskie (stacjonarne)
Grafika - jednolite magisterskie (stacjonarne) Sztuka mediów - studia I stopnia (stacjonarne) Sztuka mediów - studia II stopnia (stacjonarne)
Sztuka i Wzornictwo Szkła - studia I stopnia (stacjonarne) Sztuka i Wzornictwo Szkła - studia II stopnia (stacjonarne) Sztuka i Wzornictwo Ceramiki - studia I stopnia (stacjonarne)
Sztuka i Wzornictwo Ceramiki - studia II stopnia (stacjonarne) Konserwacja i restauracja dzieł sztuki - jednolite magisterskie (stacjonarne) Architektura Wnętrz - studia I stopnia (niestacjonarne)
Architektura Wnętrz - studia II stopnia (niestacjonarne) Sztuka mediów w spec. Fotografia i multimedia - studia I stopnia (niestacjonarne) Sztuka mediów w spec. Fotografia i multimedia - studia II stopnia (niestacjonarne)
Projektowanie graficzne - studia I stopnia (niestacjonarne) Projektowanie graficzne - studia II stopnia (niestacjonarne)

Adres: ul. Robotnicza 70B

53-608 Wrocław

Tel.: 071 78 338 28

FAX.: 071 78 338 28

www.humanistyczna.pl

Nasze wydziały/kierunki

Architektura i Urbanistyka Architektura Wnętrz

Adres: ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

Tel.: 71 320-27-78

FAX.: 71 322 74 82

www.pwr.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Budownictwa lądowego i wodnego (zobacz kierunki) Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Środowiska (zobacz kierunki)
Wydział Mechaniczny (zobacz kierunki) Wydział Podstawowych Problemów Techniki (zobacz kierunki) Wydział Elektroniki (zobacz kierunki)
Wydział Architektury (zobacz kierunki) Wydział Chemiczny (zobacz kierunki) Wydział Elektryczny (zobacz kierunki)
Wydział Informatyki i Zarządzania (zobacz kierunki) Wydział Mechaniczno-Energetyczny (zobacz kierunki) Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki (zobacz kierunki)
Wydział Matematyki (zobacz kierunki) Wydział Techniczno- Informatyczny w Jeleniej Górze (zobacz kierunki) Wydział Techniczno- Informatyczny w Wałbrzychu (zobacz kierunki)
Wydział Techniczno- Przyrodniczy w Legnicy (zobacz kierunki)

Filmy - Architektura

Czy warto studiować architekturę?

Architektura we Wrocławiu - studia na Politechnice Wrocławskiej

Uczelnie z kierunkiem Architektura we Wrocławiu

Opis kierunku

Architektura to jedne z najciekawszych studiów ze względu na połączenie wiedzy z zakresu sztuk pięknych, wiedzy ogólnej oraz technicznej. Architekt kształtuje przestrzeń według zasad architektury i wspierające przestrzenie publiczne. Jest to praca dla osób lubiących zarówno matematykę, jak i przedmioty artystyczne oraz umiejących posługiwać się ołówkiem.

Liczba uczelni

Kandydaci mają do wyboru 3 publiczne uczelnie oferujące kierunek architektura. Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska oraz Akademia Sztuk Pięknych prowadzą rekrutację na w/w kierunki studiów.

Tryby Studiowania

Na studiach dziennych zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku. Nie trzeba ponosić za nie opłaty. Niestacjonarne studia często wieczorowe, ze względu na nadmiar materiału prowadzone są w trybie wieczorowym.


Ceny
Studiować niestacjonarnie na kierunku architektura można jedynie na Politechnice Wrocławskiej. Wymaga to semestralnej opłaty w wysokości 6 150 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Akademia Sztuk Pięknych We Wrocławiu


zasady rekrutacji ASP


zasady rekrutacji ASP

strong>Zasady rekrutacji Politechnika Wrocławska

zasady rekrutacji politechnika wrocławska


zasady rekrutacji politechnika wrocławska


Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

zasady rekrutacji Uniwersytet rolniczy


Specjalizacje na kierunku architektura we WrocławiuArchitektura i ochrona zabytków, Projektowanie przestrzeni miejskich, Architektura i urbanistyka ( w języku polskim i angielskim ) – Politechnika Wrocławska

Kierunek architektura na Politechnice Wrocławskiej cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą rozwijać się w tej branży. Studia dają wiele możliwości zawodowych, a także już na etapie kształcenia umożliwiają specjalizację w konkretnym zagadnieniu. Studenci na kierunku architektura wybierają specjalizację na studiach II stopnia, czyli magisterskich trwających dwa lata. Do wyboru są trzy specjalizacje: architektura i ochrona zabytków, projektowanie przestrzeni miejskich oraz architektura i urbanistyka. Dwuletnie studia obejmują zarówno ogólne przedmioty kierunkowe, jak i bardziej specjalistyczne zagadnienia, związane z wybraną specjalizacją.

Na specjalizacji architektura i ochrona zabytków studenci poznają przede wszystkim historię sztuki i architektury, uczą się projektować konserwatorsko oraz planować renowację i remonty obiektów zabytkowych. Projektowanie przestrzeni miejskich oraz architektura i urbanistyka dostarczają natomiast szeregu umiejętności i kwalifikacji, niezbędnych do prac projektowych uwzględniających problemy budowlane, użytkowe, funkcjonalne, inżynierskie i technologiczne. Studenci wszystkich specjalizacji uczą się również pracy w dobrych, specjalistycznych programach graficznych, dzięki którym można tworzyć komputerowe wizualizacje projektowanych budynków czy przestrzeni miejskiej.

Absolwenci wszystkich specjalizacji na kierunku architektura są kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu architekta, projektanta przestrzeni miejskiej czy terenów zielonych, a także konserwatora zabytków. Studia dają rozległą wiedzę teoretyczną, ale również umożliwiają zdobywanie umiejętności i doświadczenia zawodowego. W programie nauczania znajduje się wiele warsztatów, szkoleń oraz praktyk zawodowych, dzięki którym absolwenci uczelni są wyposażenie w wiedze merytoryczną, kwalifikacje oraz kompetencje zawodowe.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architekturaZawód architekta kojarzy się z prestiżem, dobrymi zarobkami oraz ogromnymi możliwościami zawodowymi. Świeżo upieczeni architekci, w zależności od wybranej i ukończonej specjalizacji, mają możliwość pracy w instytucjach publicznych i urzędach w wydziałach zajmujących się urbanistyką, ochroną zabytków czy planowaniem przestrzeni miejskiej. Doskonale sprawdzą się też w prywatnych firmach projektowych, zajmujących się projektowaniem budynków mieszkalnych, przemysłowych, zagospodarowaniem terenu czy projektowaniem terenów zielonych.

Architekci z bogatym doświadczeniem zawodowym mają również możliwość otwierania własnych firm architektonicznych i pracy na własny rachunek. Zawód architekta to wiele możliwości, warto jednak mieć świadomość, że wiąże się też z nieustannym dokształcaniem, zdobywaniem nowych umiejętności zawodowych i podnoszeniem kwalifikacji. Architekci, którzy znają się na swojej pracy i wykonują ją na odpowiednim poziomie, nie muszą obawiać się problemów z zatrudnieniem.

Data publikacji: 11-08-2019