Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

4 uczelnie we Wrocławiu - kierunek Architektura

Adres: Plac Grunwaldzki 24a, pok.138

50-363 Wrocław

Tel.: 71 320 10 75

E-mail.: rekrutacja@upwr.edu.pl

rekrutacja.upwr.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura Krajobrazu Zobacz więcej

Adres: ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

Tel.: 71 320-27-78

E-mail.:

www.pwr.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Wydział Architektury

Adres: ul. Plac Polski 3/4

50-156 Wrocław

Tel.: 71 343 80 31

E-mail.:

asp.wroc.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura Wnętrz - studia I stopnia (stacjonarne) Architektura Wnętrz - studia II stopnia (stacjonarne) Architektura Wnętrz - studia I stopnia (niestacjonarne)
Architektura Wnętrz - studia II stopnia (niestacjonarne)

Adres: ul. Robotnicza 70B

53-608 Wrocław

Tel.: 071 78 338 28

E-mail.: wsh@humanistyczna.pl

www.humanistyczna.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura i Urbanistyka Architektura Wnętrz
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa
Galeria Akademia Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa

Adres: ul. Zamkowa 4

58-300 Wałbrzych

Tel.: +48 74 641 92 25, +48 74 641 92 03

E-mail.: rekrutacja@ans.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Architektura wnętrz Zobacz więcej

Filmy - Architektura

Czy warto studiować architekturę?

Architektura we Wrocławiu - studia na Politechnice Wrocławskiej

Uczelnie z kierunkiem Architektura we Wrocławiu

Opis kierunku

Architektura to jedne z najciekawszych studiów ze względu na połączenie wiedzy z zakresu sztuk pięknych, wiedzy ogólnej oraz technicznej. Architekt kształtuje przestrzeń według zasad architektury i wspierające przestrzenie publiczne. Jest to praca dla osób lubiących zarówno matematykę, jak i przedmioty artystyczne oraz umiejących posługiwać się ołówkiem.

Liczba uczelni

Kandydaci mają do wyboru 3 publiczne uczelnie oferujące kierunek architektura. Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Wrocławska oraz Akademia Sztuk Pięknych prowadzą rekrutację na w/w kierunki studiów.

Tryby Studiowania

Na studiach dziennych zajęcia prowadzone od poniedziałku do piątku. Nie trzeba ponosić za nie opłaty. Niestacjonarne studia często wieczorowe, ze względu na nadmiar materiału prowadzone są w trybie wieczorowym.


Ceny
Studiować niestacjonarnie na kierunku architektura można jedynie na Politechnice Wrocławskiej. Wymaga to semestralnej opłaty w wysokości 6 150 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Akademia Sztuk Pięknych We Wrocławiu


zasady rekrutacji ASP


zasady rekrutacji ASP

strong>Zasady rekrutacji Politechnika Wrocławska

zasady rekrutacji politechnika wrocławska


zasady rekrutacji politechnika wrocławska


Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

zasady rekrutacji Uniwersytet rolniczy


Specjalizacje na kierunku architektura we WrocławiuArchitektura i ochrona zabytków, Projektowanie przestrzeni miejskich, Architektura i urbanistyka ( w języku polskim i angielskim ) – Politechnika Wrocławska

Kierunek architektura na Politechnice Wrocławskiej cieszy się dużym zainteresowaniem studentów, którzy chcą rozwijać się w tej branży. Studia dają wiele możliwości zawodowych, a także już na etapie kształcenia umożliwiają specjalizację w konkretnym zagadnieniu. Studenci na kierunku architektura wybierają specjalizację na studiach II stopnia, czyli magisterskich trwających dwa lata. Do wyboru są trzy specjalizacje: architektura i ochrona zabytków, projektowanie przestrzeni miejskich oraz architektura i urbanistyka. Dwuletnie studia obejmują zarówno ogólne przedmioty kierunkowe, jak i bardziej specjalistyczne zagadnienia, związane z wybraną specjalizacją.

Na specjalizacji architektura i ochrona zabytków studenci poznają przede wszystkim historię sztuki i architektury, uczą się projektować konserwatorsko oraz planować renowację i remonty obiektów zabytkowych. Projektowanie przestrzeni miejskich oraz architektura i urbanistyka dostarczają natomiast szeregu umiejętności i kwalifikacji, niezbędnych do prac projektowych uwzględniających problemy budowlane, użytkowe, funkcjonalne, inżynierskie i technologiczne. Studenci wszystkich specjalizacji uczą się również pracy w dobrych, specjalistycznych programach graficznych, dzięki którym można tworzyć komputerowe wizualizacje projektowanych budynków czy przestrzeni miejskiej.

Absolwenci wszystkich specjalizacji na kierunku architektura są kompleksowo przygotowani do wykonywania zawodu architekta, projektanta przestrzeni miejskiej czy terenów zielonych, a także konserwatora zabytków. Studia dają rozległą wiedzę teoretyczną, ale również umożliwiają zdobywanie umiejętności i doświadczenia zawodowego. W programie nauczania znajduje się wiele warsztatów, szkoleń oraz praktyk zawodowych, dzięki którym absolwenci uczelni są wyposażenie w wiedze merytoryczną, kwalifikacje oraz kompetencje zawodowe.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architekturaZawód architekta kojarzy się z prestiżem, dobrymi zarobkami oraz ogromnymi możliwościami zawodowymi. Świeżo upieczeni architekci, w zależności od wybranej i ukończonej specjalizacji, mają możliwość pracy w instytucjach publicznych i urzędach w wydziałach zajmujących się urbanistyką, ochroną zabytków czy planowaniem przestrzeni miejskiej. Doskonale sprawdzą się też w prywatnych firmach projektowych, zajmujących się projektowaniem budynków mieszkalnych, przemysłowych, zagospodarowaniem terenu czy projektowaniem terenów zielonych.

Architekci z bogatym doświadczeniem zawodowym mają również możliwość otwierania własnych firm architektonicznych i pracy na własny rachunek. Zawód architekta to wiele możliwości, warto jednak mieć świadomość, że wiąże się też z nieustannym dokształcaniem, zdobywaniem nowych umiejętności zawodowych i podnoszeniem kwalifikacji. Architekci, którzy znają się na swojej pracy i wykonują ją na odpowiednim poziomie, nie muszą obawiać się problemów z zatrudnieniem.

Data publikacji: 11-08-2019