Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

Czas start! Ruszyła rekrutacja do FAMELAB 2019!

Czas start! Ruszyła rekrutacja do FAMELAB 2019!

Już teraz możecie wziąć udział w międzynarodowym konkursie dla naukowców. Podejmijcie wyzwanie! Macie 3 minuty, aby zainteresować jury oraz publiczność swoimi badawczymi pasjami!

W naszym kraju FameLab organizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik. Jest to światowy format – narodził się na Cheltenham Science Festival w 2004 roku i z czasem stał się jednym z najważniejszych konkursów komunikacji naukowej. Współpraca, z British Council od 2007 roku, sprawiła, że konkurs zyskał kontekst zasię ogólnoświatowy i jest obecny w ponad 30 krajach na całym świecie. Podczas, polskiej 7 letniej historii konkursu, zgłosiło się blisko 600 naukowców. Wielu z nich stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Konkurs skierowany jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych. Podzielony jest na kilka etapów: półfinału, finału krajowego oraz z dwóch etapów międzynarodowych. Uczestnicy mogą dodatkowo skorzystać ze szkoleń MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 stycznia 2019 roku.

Zobacz przykładowe wystąpienia. Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu.

Data publikacji: 19-12-2018

Aktualności z Wrocławia