Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

2 uczelnie Wrocław - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Banacha 11

51-617 Wrocław

Tel.: 71 348-30-72 w 122

FAX.: 71 347-90-54

www.awf.wroc.pl

Adres: ul. T. Kościuszki 4

Wrocław

Tel.: 71 342-50-02

FAX.: 71 342-50-02

www.wsf.wroc.pl

Studia Kosmetologii we Wrocławiu

Chcesz studiować kosmetologię we Wrocławiu? Jeśli tak – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, które uczelnie we Wrocławiu proponują studia z zakresu kosmetologii, jakie możliwości da Ci ukończenie tego kierunku oraz jakie atrakcje czekają na studenta w stolicy Dolnego Śląska.

Kosmetologia to kierunek kojarzony najczęściej z upiększaniem i zabiegami kosmetycznymi. W praktyce jednak są to interdyscyplinarne, złożone studia, sięgające do nauk o zdrowiu, nauk farmaceutycznych, a także nauk o kulturze fizycznej.

Jest to właściwie część medycyny, oparta na pielęgnacji i leczeniu chorej lub dotkniętych jakimś defektem skóry, paznokci i włosów. Kosmetologia zajmuje się także skutkami starzenia i ich profilaktyką. Są to studia niebywale praktyczne. Studenci kosmetologii uczą się praktycznych aspektów zawodu, które później mają okazję przećwiczyć podczas praktyk zawodowych.

Uczelnie we Wrocławiu, na których możesz studiować kosmetologię

Kosmetologię oferują dwie wrocławskie uczelnie: państwowa – Akademia Wychowania Fizycznego oraz prywatna – Wyższa Szkoła Fizjoterapii.

Akademia Wychowania Fizycznego, Wydział Fizjoterapii,Wrocław ul. Banacha 11,

Na Wydziale Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu możemy studiować kierunek kosmetologia zarówno na studiach I stopnia (licencjackich), jak i II stopnia (magisterskich). Oba kierunki mają wymiar stacjonarny i niestacjonarny. W przypadku studiów II stopnia studenci mają możliwość wybrania jeden spośród następujących specjalności:
• podologia,
• wizaż i stylizacja.

-> Wyższa Szkoła Fizjoterapii,Wrocław ul. T. Kościuszki 4,

We Wrocławiu możemy także studiować kosmetologię w Wyższej Szkole Fizjoterapii, zarówno na studiach licencjackich (I stopnia), jak i magisterskich (II stopnia).

Jaki zawód można wykonywać, będąc absolwentem kosmetologii?

Absolwenci kosmetologii z pewnością nie będą narzekać na brak pracy! Mogą zarówno otworzyć własną działalność gospodarczą oraz w jej ramach prowadzić swój salon i świadczyć usługi, jak i pracować w profesjonalnym salonie. To jednak nie wszystko, ponieważ na kosmetologów czekają także pracodawcy z branży handlu kosmetykami specjalistycznymi. Dodatkowo kosmetologów zatrudnia się w laboratoriach i przedsiębiorstwach, w których produkuje się kosmetyki.

Jakie atrakcje czekają na studentów we Wrocławiu?

Wrocław to jeden z największych i najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Wiele uczelni, tętniące życiem kampusy i miasteczka akademickie, rozliczne kluby, puby i bary, dają możliwość pełnego skorzystania z uroków studenckiego życia.

To oczywiście nie wszystko – Wrocław, który od lat szczyci się hasłem Miasta Spotkań, to również miasto niezwykle bogate w kulturę i jej przejawy. Nie zabraknie tu żadnej kulturalnej rozrywki: muzycznej, teatralnej, filmowej, literackiej. Jest tu także znakomita infrastruktura sportowa oraz przepiękne zabytki, nie tylko w samym centrum miasta.

Mieszkanie dla studenta we Wrocławiu

Wrocław niestety nie należy do najtańszych miast pod względem wynajmu mieszkań. Student, który chce zaoszczędzić, może skorzystać z opcji zamieszkania w dzielnicy Psie Pole, gdzie za wynajem kawalerki zapłaci ok. 1400 zł miesięcznie.

Lektura branżowa dla przyszłego kosmetologa

Osobom, które już chciałby zapoznać się z tematyką swoich przyszłych studiów, możemy polecić w ramach lektury branżowej podręcznik: „Praktyczkan kosmetologia krok po kroku” autorstwa Imke Peters. Pamiętajmy jednak, że to oczywiście tylko ogólne wprowadzenie, zaledwie wierzchołek góry lodowej kształcenia akademickiego.Autor: Joanna Litwin

Data publikacji: 11-11-2016