Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

2 uczelnie Wrocław - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Banacha 11

51-617 Wrocław

Tel.: 71 348-30-72 w 122

FAX.: 71 347-90-54

www.awf.wroc.pl

Adres: ul. T. Kościuszki 4

Wrocław

Tel.: 71 342-50-02

FAX.: 71 342-50-02

www.wsf.wroc.pl

Studia na kierunku Kosmetologia we Wrocławiu

Opis kierunku

Kosmetologia potocznie mówiąc to nauka o upiększaniu ciała oraz zdrowotnej stronie urody człowieka. Jednak jest to część medycyny zajmująca się pielęgnowaniem i leczeniem chorej lub dotkniętej defektem skóry, włosów czy paznokci. Kosmetologia to interdyscyplinarny kierunek łączącym wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, chemii kosmetycznej i dermatologii itp.

Pozostałe uczelnie z Wrocławia: Kierunki Studiów Wrocław

Liczba uczelni

Kosmetologię można studiować na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. To jedyna uczelnia publiczna oferująca kształcenie na tym kierunku. Jednak wychodząc, naprzeciw studentom, ofertę uzupełniają uczelnie niepubliczne. Są to Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna oraz Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu.

Tryby Studiowania

Studia prowadzone są w systemie dziennym oraz niestacjonarnym zaocznym oraz ciągłym. System ciągły oznacza zajęcia od poniedziałku do piątku. Studia dzienne są bezpłatne. Trwają 6 semestrów i kończą się tytułem licencjata.

Ceny

Koszt studiów niestacjonarnych, prowadzonych przez wrocławski AWF, to 2 900 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji AWF Wrocław

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


AWF Waw


AWF Waw


Perspektywy pracy

Studia na kierunku Kosmetologia, dają szereg możliwości rozwoju zawodowego, po ich zakończeniu. Wielu absolwentów znajduje zatrudnienie w renomowanych firmach i gabinetach kosmetycznych czy laboratoriach. Wiele miejsc czeka w ośrodkach SPA, wellnes i zakładach odnowy biologicznej. Kolejnym pomysłem jest praca w działach dystrybucji oraz PR największych koncernów i luksusowych marek kosmetycznych. Naturalną koleją rzeczy jest prowadzenie własnych salonów kosmetycznych.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne we Wrocławiu

Data publikacji: 06-06-2019