Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

2 uczelnie Wrocław - kierunek Geologia

Adres: pl. Uniwersytecki 1

50-137 Wrocław

Tel.: 71 375-22-37

FAX.: 71 343-67-12

www.uni.wroc.pl

Adres: ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

Tel.: 71 320-27-78

FAX.: 71 322 74 82

www.pwr.wroc.pl

Studia geologii we Wrocławiu

Chcesz rozpocząć studia we Wrocławiu na kierunku geologia? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, w którym przedstawiamy najważniejsze informacje na ten temat!

Jesteś pasjonatem podróży, szczególnie tych górskich? Podoba Ci się perspektywa pracy w laboratorium? A może interesujesz się zastosowaniami najnowszych metod komputerowych? Jeśli tak, to jest spora szansa, że geologia to studia dla Ciebie!

Geologia, jako nauka, to znacznie więcej niż wiedza o minerałach, skałach czy skamieniałościach. Studiując geologię, nie tylko poznasz teorię powstawania kontynentów, oceanów i pasm górskich oraz historię Ziemi, ale także zgłębisz temat zaopatrywania w wodę i energię, ochrony środowiska oraz planowania przestrzennego. Współcześnie geologia czerpie także z możliwości, jakie dają komputery, a także nowoczesne laboratoria, co czyni program studiów jeszcze ciekawszym.

Uczelnie we Wrocławiu, które prowadzą kierunek geologia

Geologię studiować można na dwóch wrocławskich uczelniach państwowych, co oznacza, że studia te można podjąć bez konieczności opłat za czesne. Poniżej przedstawiamy szczegółowo ofertę wrocławskich uczelni w zakresie studiów geologicznych:

Uniwersytet Wrocławski, Instytut Nauk Geologicznych, Pl. Maksa Borna 9

W ofercie Uniwersytetu Wrocławskiego są dwa geologiczne kierunki studiów:
• geologia
• inżynieria geologiczna.

Geologię studiować można na studiach I i II stopnia, w trybie dziennym. Na studiach II stopnia studenci zgłębiają meandry wybranej specjalności – do wyboru są:
•geochemia środowiska i gospodarka odpadami,
•hydrogeologia,
•geologia poszukiwawcza,
•petrologia i mineralogia stosowana.

Inżynierię geologiczną studiować można tylko na studiach I stopnia, w trybie dziennym.

Politechnika Wrocławska, Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, ul. Na Grobli 15

Politechnika Wrocławska ma w swojej ofercie kierunek o nieco poszerzonym zakresie tematycznym – jest to bowiem górnictwo i geologia. Studia na tym kierunku są prowadzone na poziomie I oraz II stopnia, w trybie dziennym lub zaocznym. Na studiach II stopnia studenci wybierają specjalność – oto lista specjalności, jakie można wybrać:
•eksploatacja podziemna i odkrywkowa złóż,
•geoinformatyka,
•geologia poszukiwawcza i górnicza,
•geoinżynieria.

Praca dla geologa

Wiedza, którą zdobywa się w trakcie studiów na geologii, umożliwia podjęcie zatrudnienia w wielu gałęziach przemysłu (między innymi przemysłu wydobywczego i górnictwa) oraz usług związanych z ochroną środowiska czy budownictwem. Absolwenci geologii pracują także w instytucjach badawczych, administracji samorządowej i państwowej, a także jednostkach zajmujących się poszukiwaniem oraz wydobywaniem złóż surowców.

Studia we Wrocławiu

Wrocław to miasto, które stanowi jeden z najsilniejszych ośrodków akademickich w kraju. Nie bez powodu cieszy się popularnością wśród kandydatów na studia wyższe. Bogata oferta uczelni oraz tętniące w mieście życie studenckie to bez wątpienia atuty Wrocławia, które nie pozostają niezauważone przez kandydatów na studia.

Stolica Dolnego Śląska może poszczycić się mnóstwem kulturalnych rozrywek, rozwiniętą infrastrukturą sportową i oczywiście zabytkami, które podziwiają turyści z całej Polski, a także z zagranicy. Studentów, którzy lubią spędzać czas wolny, imprezując, ucieszy na pewno fakt, że we Wrocławiu działa wiele klubów, dyskotek i pubów.

Mieszkanie dla studenta we Wrocławiu

Jeśli planujesz studia geologiczne we Wrocławiu, z pewnością zastanawiasz się także nad tym, gdzie zamieszkasz. Do wyboru masz akademiki, mieszkanie studenckie, pokój albo stancje. Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie, np. w Śródmieściu, musisz liczyć się z kosztami wynajmu, które mogą wynosić od 1,5 do 2,5 tysiąca złotych. Wynajem pokoju dla jednej osoby to koszt od 500 złotych – oczywiście koszty mogą być wyższe, w zależności m.in. od standardu wykończenia pokoju i całego mieszkania.

Lektura dla geologa

Świetną lekturą dla przyszłego geologa jest „Geologia Polski” autorstwa Włodzimierza Mizerskiego. Ta książka zawiera elementarne wiadomości na temat budowy oraz ewolucji, jaką – w sensie geologicznym – przeszły poszczególne obszary i jednostki geologiczne w Polsce.Autor: Krzysztof Maniecki

Data publikacji: 13-01-2017