Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

1 uczelnia Wrocław - kierunek Farmacja

Adres: ul. L. Pasteura 1

50-367 Wrocław

Tel.: 71 784 10 01

FAX.: 71 784-01-09

www.umed.wroc.pl

Uczelnie z kierunkiem farmaceutyka we Wrocławiu

Chcesz studiować farmację? Planujesz rozpocząć naukę we Wrocławiu? Jeśli tak, sprawdź, jakie informacje przygotowaliśmy dla Ciebie!

Rynek farmaceutyczny w Polsce intensywnie się rozwija - jesteśmy jednym z krajów europejskich, gdzie przyjmuje się największą ilość leków dostępnych bez recepty. Farmacja, jako kierunek studiów, cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów, prawdopodobnie właśnie dlatego, że mają świadomość, iż po tych studiach znajdą ciekawą i dobrze płatną pracę. Współcześni farmaceuci, poza sprzedażą leków w aptekach, zajmują się również koordynowaniem i nadzorowaniem procesu ich produkcji, a także opracowaniem receptur nowych farmaceutyków - wciąż bowiem na wiele chorób nie ma antidotum.

Warto pamiętać, że kandydaci na kierunek farmacja powinni posiadać pewne predyspozycje - z pewnością przyda się zamiłowanie do biologii i chemii, ponieważ w programie studiów będzie sporo treści z tego właśnie obszaru. Niezbędna jest dobra pamięć i łatwość w przyswajaniu nowych informacji, w tym nazw. Cechami, jakimi powinien wyróżniać się przyszły farmaceuta, są: spostrzegawczość, umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, precyzyjność i odpowiedzialność. Przeciwwskazaniem do podjęcia studiów na farmacji jest alergia na związki chemiczne, a także niektóre choroby, jak np. epilepsja.

Uczelnie we Wrocławiu, które prowadzą kierunek farmacja

We Wrocławiu farmację można studiować jedynie na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich. Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, który prowadzi kierunek farmacja, znajduje się przy ulicy Borowskiej 211.

Farmację można studiować w systemie studiów jednolitych magisterskich - studia trwają 11 semestrów. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia niestacjonarne wiążą się z koniecznością opłaty czesnego.

Praca dla farmaceuty

Absolwenci farmacji znajdują zatrudnienie w szeroko rozumianym przemyśle farmaceutycznym. Podejmują pracę w aptekach, ale nie tylko - farmaceuci pracują również w sklepach ze sprzętem medycznym czy sklepach zielarskich. Inne miejsca pracy dla farmaceutów to laboratoria chemiczne, jednostki inspekcji farmaceutycznej, a także instytucje badawcze. Farmaceuci pracują również w branży chemicznej, biotechnologicznej czy kosmetologicznej.

Należy pamiętać, że zawód farmaceuty reguluje Ustawa o izbach aptekarskich z dnia 19 kwietnia 1991 roku. Zgodnie z literą prawa, absolwenci, którzy nie podejmą pracy w wyuczonym zawodzie przez 5 kolejnych lat od ukończenia studiów, tracą uzyskane uprawnienia farmaceutyczne i – aby w przyszłości znowu móc wykonywać zawód farmaceuty – będą musieli wziąć udział w szkoleniach uzupełniających.

Farmacja - studia we Wrocławiu

Osoby, które planują studia farmaceutyczne, nie bez powodu wybierają Wrocław. Tutejszy Uniwersytet Medyczny oferuje bowiem wysoki poziom edukacji - uczelnia zajmuje 5. miejsce w rankingu najlepszych uczelni prowadzących studia na tym kierunku (wg rankingu magazynu Perspektywy). Wrocław to również miasto atrakcyjne pod kątem kultury i rozrywki. Rejony Wyspy Słodowej, Grunwaldu i miasteczka akademickiego to główne studenckie obszary Wrocławia. W mieście znajdują się liczne kluby i bary, w którym można spotkać się ze znajomymi po zajęciach. Nie bez powodu hasłem promującym stolicę Dolnego Śląska jest „Wrocław – Miasto spotkań”.

Studenci, którzy przyjeżdżają na studia do Wrocławia, najczęściej decydują się na wynajem mieszkania lub pokoju w mieszkaniu studenckim. Jakie są koszty wynajmu we Wrocławiu? Za dwupokojowe mieszkanie w dzielnicy Wrocław Fabryczna trzeba zapłacić od 1100 do 2500 złotych, cena zależy od standardu wykończenia i metrażu mieszkania. Pokój w tej okolicy to koszt rzędu 500-1200 złotych.

Lektura dla przyszłego farmaceuty

Osobom zainteresowanym studiami farmaceutycznymi możemy polecić ciekawą lekturę - publikację pt. „Farmakognozja” autorstwa Stanisława Kohlmunzera. Jest to nowe wydanie podręcznika akademickiego, poszerzone o dane fitochemiczne i farmakologiczne. Wprowadzono również ponad 130 nowych wzorów. Książka z pewnością wprowadzi kandydata na studia we Wrocławiu w świat farmaceutyczny.Autor: Marcin Wojasiewicz

Data publikacji: 17-02-2017