Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

Dolnośląski Festiwal Nauki czas zacząć!

Dolnośląski Festiwal Nauki czas zacząć!

Już za chwilę rozpocznie się kolejna edycja Wielkiego Festiwalu Nauki. Nie zabraknie na nim Politechniki Wrocławskiej. W programie DFN na PolWr. utworzono ok. 400 różnych wydarzeń, wśród nich debatę oksfordzką czy spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem.!

Hasło przewodnie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki brzmi „1918-2018” i jest nawiązaniem do obchodów stulecia niepodległej Polski.

– Pragniemy, aby imprezom i wydarzeniom festiwalowym towarzyszyła radość z osiągnięć naszego kraju, a także refleksja nad jego historią oraz perspektywami rozwoju – mówi prof.Piotr Dudziński, pełnomocnik rektora ds. DFN na Politechnice Wrocławskiej.

Już od pierwszego dnia będzie można m.in. zobaczyć laboratorium w mikroskali, poznać tajniki chemii, fizyki czy geoinżynierii, oraz najnowsze rozwiązania inżynierii biomedycznej. Ciekawie zapowiada się walka robotów czy warsztaty grafiki komputerowej i projektowania miasta idealnego.

Tradycyjnie na Politechnice Wrocławskiej odbędzie debata oksfordzka (24.09, aula PWr, budynek A-1, godz. 11). Wezmą w niej udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lubinie oraz z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Dyskusja na temat „1918-2018 – wartość patriotyzmu”.


fest nauki


Dolnośląski Festiwal Nauki zakończy się 26 września uroczystą galą na uczelni. Gościć na niej będzie dr Tomasz Rożek. Od wielu lat zajmuje się on edukowaniem narodu poprzez telewizję i świat techniki. Prowadzi w TVP program „Sonda 2„, a w radiowej Trójce „Pytania z kosmosu”, jest autorem kanału na YouTube i profilu na Facebooku – „Nauka. To lubię”. Początek spotkania o godzinie 11 (aula PWr, bud. A-1, wybrzeże Wyspiańskiego 27).

Udział w festiwalowych imprezach jest bezpłatny, na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegółowy program :

piątek, 21 września,
sobota, 22 września,
niedziela, 23 września,
poniedziałek, 24 września,
wtorek, 25 września,
środa, 26 września.

Więcej info na festiwalowej stronie internetowej.

Data publikacji: 21-09-2018

Aktualności z Wrocławia