Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

RT09 na trzynastym miejscu w Hockenheimring!

RT09  na trzynastym miejscu w Hockenheimring!

Zakończona prestiżowa runda zawodów Formuły Student. Przyniosła 13. miejsce dla studentów z PWr. Jednocześnie zgromadził oni najwięcej punktów w historii występów w Niemczech.

Po sukcesach w dwóch pierwszych tegorocznych startach we Włoszech (3. miejsce) i Czechach (2. miejsce) członkowie ekipy, PWR Racing Team , przyjechali do Niemiec. Na tamtejszym słynnym torze Formuły 1, czyli Hockenheimring, pojawiły się najsilniejsze drużyny z całego świata. Łącznie w trzech klasach rywalizowało 115 teamów. Bolid z Wrocławia mierzył się w klasyfikacji pojazdów z silnikiem spalinowym (58 ekip).W trakcie startów nie brakowało przygód. Bolid RT09 pomyślnie przeszedł przez kontrolę techniczną, a zespół przez konkurencje statyczne, czyli prezentację biznesową, ocenę kosztów oraz konstrukcji pojazdu. W tej części zawodów najwięcej punktów udało się wywalczyć w tej ostatniej konkurencji (13. miejsce), dobrze wypadła także prezentacja biznesowa (16. miejsce), a nieco gorzej niż zwykle kosztorys (30. miejsce).

Formuła Student
Następne dni wyłącznie rozstrzygnięcia na torze, czyli Skid Pad, test przyspieszenia czy wyścig główny. Podczas testów awarii uległo zawieszenie bolidu. Z pomocą pospieszyły niemieckie i austriackie zespoły, które pożyczyły naszym studentom niezbędne części. - Pracowaliśmy aż do zamknięcia pitów w czwartek, aby nasz bolid był gotowy do konkurencji dynamicznych w piątek – opowiadali członkowie PWR Racing Team. – Bez pomocy kolegów z Niemiec i Austrii nie udałoby nam się naprawić RT09.Bolid z PWR stanął na starcie i zaprezentował się dobrze. Najlepszą lokatę udało się wywalczyć oczywiście w teście na przyspieszenie, w którym z rezultatem 3,991 s PWR Racing Team zajął 6. miejsce. Oprócz tego studenci z Wrocławia wywalczyli , 11. miejsce w Autocrossie (jak najszybsze pokonanie jednego okrążenia toru), 17. w Endurance, czyli wyścigu głównym na dystansie 23 okrążeń, 14. w ocenie wydajności pojazdu oraz 26. w Skid Padzie (jeździe po torze w kształcie cyfry 8). Łącznie dało to rekordowe, ,w historii dotychczasowych startów ,648,64 punktów , i trzynastą lokatę, w klasyfikacji generalnej zawodów. W imprezie z dorobkiem 888,60 punktów zwyciężyli przedstawiciele Uniwersytetu w Stuttgarcie.

Data publikacji: 16-08-2018