Adres: ul. L. Pasteura 1

50-367 Wrocław

Tel.: 71 784 10 01

  • http://umw.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Dietetyka Pielęgniarstwo Położnictwo
Ratownictwo medyczne Zdrowie publiczne

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Dietetyka Pielęgniarstwo Położnictwo
Zdrowie publiczne

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Analityka medyczna English division faculty of dentistry English division faculty of medicine
Farmacja Fizjoterapia Lekarski
Lekarsko-dentystyczny

Opis uczelni - UM we Wrocławiu - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

UNIWERSYTET MEDYCZNY (UMED) IM. PIASTÓW ŚLĄSKICH WE WROCŁAWIU


Tradycje wrocławskiej uczelni medycznej sięgają początków XIX w., jednak jako samodzielna instytucja, obecny Uniwersytet Medyczny został powołany 01-01-1950r., po rozdziale Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego, z wydzieleniem Akademii Lekarskiej, późniejszej Akademii Lekarskiej we Wrocławiu. Od 26-07-2012r. na mocy ustawy Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, dolnośląska uczelnia medyczna nosi nazwę „Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu".

W swojej działalności uniwersytet oprócz roli dydaktycznej, pełni też ważną rolę badawczą i kliniczną regionu. Przyszli lekarze, farmaceuci i personel medyczny, mogą podjąć studia I-ego i II-ego stopnia oraz jednolite studia magisterskie, na 10 kierunkach oferowanych przez trzywydziałową strukturę Uniwersytetu Medycznego.

Wyspecjalizowana kadra wykładowców akademickich, nowoczesna baza kliniczna, innowacyjna infrastruktura naukowo ‐ badawcza oraz wysokie miejsca zajmowane przez placówkę w notowaniach i rankingach szkół wyższych, sprawiają, że wrocławska uczelnia medyczna jest jedną z najlepszych szkół wyższych o profilu medycznym w Polsce. Światowy ranking webo metryczny, stawiał Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu na I miejscu wśród krajowych uczelni medycznych.

Oferta edukacyjna - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMED) jest wiodącą instytucją kształcenia medycznego w Polsce. Znajduje się w historycznym mieście Wrocław, co pozwala studentom czerpać pełnymi garściami zarówno z nauki, jak i bogactwa kultury i tradycji tego miejsca.

Oferta edukacyjna UFED jest zróżnicowana i kompleksowa. Oferuje widełki wyboru pomiędzy 15 kierunkami studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Kierunki takie jak

  • Medycyna,
  • Farmacja są prestiżowe i cenione zarówno w kraju, jak i za granicą.

Uniwersytet jest szczególnie ceniony za wysoki standard edukacji, który jest gwarantowany przez wybitnych specjalistów medycyny, a także nowoczesną infrastrukturę, składającą się ze specjalistycznych laboratoriów i sal wykładowych. Dodatkowo, praktyki kliniczne dla studentów są prowadzone we wszystkich szpitalach uniwersyteckich, co zapewnia im realne doświadczenie zawodowe.

UMED jest nie tylko miejscem do nauki, ale również lokalizacją, gdzie studenci mogą rozwijać swoje pasje, korzystając z różnorodnych kół naukowych i organizacji studenckich. Uniwersytet posiada również kluby sportowe i wiele innych możliwości do zrównoważonego rozwoju.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (UMED) słynie z wybitnej oferty edukacyjnej w dziedzinie nauk medycznych i zdrowotnych. W swoim dorobku ma szereg renomowanych kierunków, zasługujących na uznanie. UMED cieszy się wielkim uznaniem nie tylko w Wrocławiu, ale również na terenie całego kraju.

W bliskim otoczeniu tej prestiżowej uczelni, znajdziemy podobne instytucje, które mają równie godne uwagi kierunki studiów medycznych. Pierwszym z nich jest Uniwersytet Wrocławski (UWr). UWr oferuje kilka interesujących kierunków z dziedziny nauk medycznych, m.in. biotechnologię czy biologię.

Kolejnym z nich jest Politechnika Wrocławska (PWr), która ma jeden z najlepszych kierunków Biotechnologii w kraju. Biotechnologia na PWr cieszy się wielkim uznaniem, co przekłada się na wysokie miejsca w rankingach uczelni wyższych.

Trzecią propozycją jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (UPWr). UPWr proponuje studia z zakresu Dietetyki, co jest bliskie medycynie i zdrowiu. UPWr to jedna z nielicznych uczelni we Wrocławiu i Polsce, która oferuje takie studia.