Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Co kupić przy przeprowadzce na studia do Wrocławia?

Co kupić przy przeprowadzce na studia do Wrocławia?


Studia w innym mieście to prawdziwy test samodzielności dla wielu młodych ludzi, rozpoczynających dorosłe życie. Jego wstępem jest jednak przeprowadzka, stanowiąca bardzo duże wyzwanie logistyczne. Jak zaplanować to przedsięwzięcie i co zabrać ze sobą do wynajmowanego mieszkania we Wrocławiu? Jeśli planujesz opuszczenie rodzinnego domu, by rozpocząć naukę na wymarzonym kierunku, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik!

Planowanie kluczem do sukcesu – jak stworzyć listę rzeczy do zabrania?

Przeprowadzka to na ogół sporych rozmiarów wyzwanie, niezależnie od tego, czy dotyczy ona zmiany miejsca zamieszkania przez całą rodzinę, czy też rozpoczęcia nauki w nowym mieście przez jednego z jej członków. Podstawą sukcesu jest dobrze opracowany plan działania, a często również wsparcie profesjonalistów. Jeśli szukasz firmy przeprowadzkowej, która pomoże Ci w przenosinach do Wrocławia, wejdź na stronę MKL - Przeprowadzki studenckie Wrocław, zobaczysz na niej ofertę, dzięki której spakowany dobytek szybko trafi pod wskazany adres. 

Z pomocy firm przeprowadzkowych korzysta coraz więcej studentów, nastawionych na bezpieczny i szybki przewóz przedmiotów do nowego miejsca zamieszkania. Zanim jednak to się stanie, warto umieścić wszystkie na liście, porządkując je zgodnie z przeznaczeniem – do sypialni, kuchni czy łazienki.

Samodzielnie czy z pomocą – w jaki sposób przewieźć wybrane przedmioty?

Wiesz już, że wielu studentów decyduje się na skorzystanie ze wsparcia firm przeprowadzkowych. Takie działanie niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści. To przede wszystkim:

 • znaczna oszczędność czasu i pieniędzy,
 • wsparcie w zabezpieczeniu przedmiotów w trakcie transportu,
 •  dostęp do profesjonalnego sprzętu, ułatwiającego przenoszenie ciężkich rzeczy.

O tym, ile kosztuje profesjonalna pomoc przy przeprowadzce do Wrocławia, dowiesz się po przejściu na witrynę internetową: https://mklogistyka.pl/cennik/, na której zamieszczony został cennik jednej z najczęściej wybieranych firm we Wrocławiu. Samodzielnie zorganizowana przeprowadzka będzie z kolei wymagała znacznie większego zaangażowania oraz wyższych kosztów transportu, zwłaszcza gdy droga do nowego miejsca zamieszkania będzie pokonywana wielokrotnie, w celu przewiezienia wybranego dobytku samochodem osobowym.

Jak zorganizować studencką kuchnię?

Zorganizowanie samodzielnego życia w innym mieście nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które do tej pory mieszkały z rodzicami. Planując taką przeprowadzkę, warto zabrać ze sobą przedmioty, które darzone są sentymentem. Dzięki nim nowe mieszkanie zyska na przytulności, a przygotowywanie posiłków stanie się nieco łatwiejsze. W walizce studenta nie powinno więc zabraknąć ulubionego kubka i garnka, choć warto pomyśleć również o zabraniu patelni, misek, talerzy i sztućców. Wśród niezbędnych elementów wyposażenia każdej kuchni znaleźć można też czajnik elektryczny, gąbki do mycia naczyń czy deski do krojenia, choć tego rodzaju przedmioty można zakupić na miejscu – już po zakończeniu przeprowadzki.

 

Co powinien zabrać student na studia do innego miasta?

 

O co zadbać, uzupełniając wyposażenie łazienki?

 

Przy przeprowadzce na studia ważne jest nie tylko wyposażenie kuchni, ale również i łazienki. Warto zadbać tutaj o komfort i przytulność pomieszczenia, dzięki czemu początki dorosłości staną się nieco przyjemniejsze. W łazience można więc umieścić podstawowe przybory higieniczne, ale też niewielkie dekoracje czy odświeżacz o przyjemnym zapachu. Z domu warto zabrać z kolei ulubiony ręcznik i kosmetyki oraz pudełka i koszyki, które pozwolą sprawnie zorganizować przestrzeń w nowym miejscu zamieszkania. Planując urządzenie łazienki w mieszkaniu studenckim, nie można również zapominać o:

 • małym lusterku, ułatwiającym codzienną toaletę,
 • środkach czystości,
 • termoforze, który przyniesie nieco ciepła w chłodne wieczory i noce.

Jak wpłynąć na komfort i funkcjonalność studenckiej sypialni?

Sypialnia powinna być zarówno komfortowa, jak i estetyczna. Dotyczy to również mieszkań studenckich, w których szczególnie warto zadbać o miejsce odpoczynku po całym dniu zajęć. Bardzo często pomieszczenie to pełni również funkcję pokoju gościnnego i salonu, co z kolei determinuje konieczność troski o odpowiedni wystrój. Ten może być wzbogacony przez zabrane z domu:

 • ozdobne poduszki,
 • ulubioną lampkę nocną,
 • narzutę na łóżko,
 • zasłony, zapewniające nieco intymności,
 • ulubioną pościel, dzięki której sen będzie znacznie przyjemniejszy.

Chłodne wieczory umilić może z kolei ciepły koc i wspomniany już wcześniej termofor. Jeśli w sypialni znajduje się szafa na ubrania, warto zadbać także o wieszaki, na których zawisną przywiezione z domu rodzinnego elementy garderoby.

Co jeszcze warto zabrać na studia?

Wśród rzeczy, które należy zakupić lub zabrać ze sobą w trakcie przeprowadzki na studia do Wrocławia nie powinno zabraknąć również deski do prasowania i żelazka, odkurzacza, parasolki i ładowarek do wszystkich sprzętów elektronicznych. Tęsknotę za domem może z kolei przyćmić dobra lektura. Warto więc pomyśleć też o książkach, wypełniających długie wieczory i pozwalających na chwilę oderwać się od nauki, której z pewnością nie zabraknie już od pierwszych dni nowego semestru.

Data publikacji: 25-04-2024