Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!

Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Ranking popularności kierunków 2023 na portalu Uczelnie.pl właśnie ruszył!


Z ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów i nauczycieli akademickich, portal Uczelnie.pl właśnie opublikował ranking najbardziej popularnych kierunków studiów w Polsce na rok 2023. Ten ranking, który opiera się na liczbie zgłoszeń oraz zainteresowaniu ze strony kandydatów, pokazuje, które ścieżki edukacyjne są obecnie najbardziej atrakcyjne w kraju.

Zobacz: Pełny ranking najpopularniejszych kierunków w Polsce na portalu Uczelnie.pl

 

Poniżej Top 5 najpopularniejszych kierunków studiów we Wrocławiu:

 

1. Aktorstwo - ponad 35 kandydatów na miejsce - Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie
 

Studia na kierunku Aktorstwo koncentrują się na kształceniu umiejętności niezbędnych do pracy aktorskiej w teatrze, filmie i telewizji. Program obejmuje naukę technik aktorskich, pracy nad głosem, dykcją i ruchem scenicznym.

Kursy takie jak historia teatru, analiza dramatu i reżyseria, wzbogacają ich wiedzę kulturalną i artystyczną. Studia te przygotowują do tworzenia przekonujących postaci i dynamicznego uczestnictwa w różnych projektach artystycznych.

Zobacz więcej: Aktorstwo na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

 

2. Psychologia - ponad 31 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Wrocławski (UWR)

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie
 

Studia na kierunku Psychologia skupiają się na badaniu procesów psychicznych i zachowań ludzkich. Program łączy teorię z praktyką, oferując kursy z psychologii klinicznej, rozwojowej, społecznej, pracy i neuropsychologii. Studenci zdobywają wiedzę na temat metod badawczych, analizy danych i technik terapeutycznych.

Edukacja ta przygotowuje do pracy w obszarach takich jak terapia, poradnictwo, edukacja czy biznes. Kursy kładą nacisk na rozwój umiejętności komunikacyjnych i diagnozowania, co jest kluczowe w pracy psychologa.

​​​​Zobacz więcej: Psychologia na UWr.

 

3. Lekarsko-dentystyczny - ponad 28 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia inżynierskie
 

Studia na kierunku Lekarsko-Dentystycznym integrują nauki medyczne z technikami stomatologicznymi. Program obejmuje podstawowe przedmioty medyczne jak anatomia czy patologia, a także specjalistyczne kursy z zakresu stomatologii, takie jak endodoncja, ortodoncja czy chirurgia szczękowa.

Program kładzie nacisk na precyzyjne techniki lecznicze, etykę zawodową oraz nowoczesne metody terapeutyczne, przygotowując do pracy w dynamicznym środowisku zawodowym.

Zobacz więcej: Kierunek Lekarsko-dentystyczny na UMW.

 

4. Lekarski - ponad 26 kandydatów na miejsce - Politechnika Wrocławska (PWR)

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: jednolite magisterskie

Studia medyczne pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu praktycznie wszystkich dziedzin medycyny. Pierwsze dwa lata to w dużej mierze teoria. Praktyka pod postacią zajęć klinicznych rozpoczyna się na trzecim roku studiów i są pierwszą okazją do przekonania się, jak praca lekarza wygląda w rzeczywistości.

Po studiach absolwenci odbywają roczny staż, a następnie zdają Lekarski Egzamin Końcowy, który ich obliguje do wyboru swojej specjalizacji.

Zobacz więcej: Lekarski na Politechnice Wrocławskiej.

 

5. Koreanistyka - ponad 25 kandydatów na miejsce - Uniwersytet Wrocławski (UWR)

 

Forma studiów: stacjonarne
Poziom studiów: studia I stopnia

Studia na kierunku Koreanistyka skupiają się na intensywnym poznawaniu języka, kultury, historii i społeczeństwa Korei. Program edukacyjny obejmuje naukę języka koreańskiego na różnych poziomach zaawansowania oraz kursy z literatury, kinematografii, historii Korei, a także jej współczesnej roli ekonomicznej i politycznej na świecie.

Studenci zdobywają umiejętności lingwistyczne oraz wiedzę interkulturową, które przygotowują ich do pracy w dyplomacji, biznesie międzynarodowym, tłumaczeniach czy turystyce. Program kładzie nacisk na zrozumienie i analizę dynamicznie rozwijającej się kultury Korei.

Zobacz więcej: Koreanistyka na UWr.

 

Dlaczego warto sprawdzić ranking popularności kierunków?

 

Ranking popularności kierunków studiów dostarcza przyszłym studentom cennych wskazówek dotyczących aktualnych trendów edukacyjnych i zawodowych. Sprawdzenie tego rankingu pozwala zorientować się, które dziedziny cieszą się największym zainteresowaniem wśród kandydatów, co może być odzwierciedleniem zapotrzebowania na specjalistów w tych dziedzinach na rynku pracy. Dzięki temu, kandydaci mogą lepiej dopasować swoje plany edukacyjne do realiów rynkowych, co zwiększa ich szanse na zatrudnienie po ukończeniu studiów.

Ponadto, rankingi te są także przydatne dla uczelni, które na ich podstawie mogą dostosowywać oferty dydaktyczne, reagując na zmieniające się potrzeby gospodarki i społeczeństwa. Warto więc analizować ranking popularności kierunków, aby podejmować świadome decyzje edukacyjne, które będą miały długofalowe pozytywne konsekwencje dla kariery zawodowej.

Zobacz więcej najpopularniejszych kierunków studiów we Wrocławiu.

Data publikacji: 25-04-2024