Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Strategia pozycjonowania na długi ogon. Poznaj potencjał skrywany przez fazy long tail

Strategia pozycjonowania na długi ogon. Poznaj potencjał skrywany przez fazy long tail

Słowa kluczowe to absolutny fundament skutecznego pozycjonowania stron internetowych. Ich odpowiedni dobór stoi za sukcesem naprawdę wielu kampanii. Frazy wyszukiwane przez Klientów powinny maksymalnie odpowiadać profilowi działalności Twojego przedsiębiorstwa. Wiedziałeś, że te najogólniejsze tylko pozornie są dobrym wyborem? W rzeczywistości hasła fat head generują zaledwie 20% ruchu z wyszukiwarki. Prawie trzykrotnie większą wartość gwarantują słowa long tail. Rozkładamy potencjał długiego ogona na czynniki pierwsze. Skorzystaj z naszej wiedzy!

Zmaksymalizuj szansę na pozyskanie ruchu na stronie. Long tail otwiera nowe możliwościPopełnienie chociażby jednego podstawowego błędu na etapie tworzenia listy słów kluczowych może mieć opłakane w skutkach efekty. Od rodzaju wybieranych fraz zależy skuteczność reklamy w wyszukiwarce Google. Mowa tutaj zarówno o pozycjonowaniu stron, jak i o kanale Google Ads. Niedoświadczony specjalista SEO z pewnością zaproponuje Ci wiele ogólnych haseł, nazywanych w branży marketingowej słowami fat head. W zdecydowanej większości przypadków nie okazują się one dobrym wyborem. Co prawda ilość zapytań wygląda imponująco, natomiast wysoki poziom konkurencji sprawi, że ciężko będzie przebić swój biznes wśród tłumu alternatyw. Nieco lepiej na tym polu wypadają frazy chunky middle, jednak nadal bezkonkurencyjny pozostaje długi ogon.

„Zawarcie większej ilości haseł w słowie kluczowych mocno precyzuje ofertę i umożliwia docieranie do tych najbardziej zdecydowanych Klientów.”

Źródło: afterweb.pl

Ogólne korzyści pozycjonowania na długi ogon. Efekty z pewnością Cię zadowolą!Wybór pozycjonowania na długi ogon jako strategii marketingowej można uznać za strzał w przysłowiową dziesiątkę. Zwłaszcza, że tego typu frazy nie generują dużego obciążenia dla budżetu reklamowego. Silnie sprecyzowane hasła gwarantują także zauważalnie szybszy efekt działań SEO. Mniejsza konkurencja na dobranych dla Ciebie słowach kluczowych sprawia, że strona internetowa bądź sklep online błyskawicznie zaczną korzystać z niewątpliwie wielu zalet profesjonalnego pozycjonowania. To jednak nie wszystko, ponieważ long tail eliminuje ryzyko utraty stabilności pozycji w rankingu oraz maksymalizuje szansę na udaną konwersję. To właśnie takie czynniki sprawiają, że długi ogon cieszy się coraz większym poziomem popularności. Nie tylko wśród przedsiębiorców sięgających po SEO, ale również u tych, którzy zdecydowali się wykorzystać płatny kanał wyszukiwarki Google, czyli usługę Ads / AdWords.

Data publikacji: 13-09-2022