Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu


5 powodów, dla których warto zainwestować w pozycjonowanie firmy wrocławskiej

5 powodów, dla których warto zainwestować w pozycjonowanie firmy wrocławskiej

Trudno sobie wyobrazić, że ktoś, kto prowadzi firmę i dba o jej promowanie w sieci, nie słyszał jeszcze o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Korzyści płynące z SEO dla biznesu są niemal nieograniczone, a korzystając z nich, możesz zwiększyć sukces swojej marki na rynku. Oto kilka powodów, dla których warto przeprowadzać pozycjonowanie firm z Wrocławia i nie tylko.

1. SEO prowadzi do poprawy doświadczenia użytkownika

Istnieje wiele sposobów na ulepszenie witryny i zmaksymalizowanie wygody użytkownika. Obejmują one m.in.: dostarczanie odbiorcom aktualnych informacji, dodawanie zdjęć lub filmów do tekstów, budowanie łatwej w nawigacji strony oraz responsywność zasobu. Lepsze wrażenia użytkownika skutkują większą liczbą kliknięć, większą liczbą linków, lepszą rozpoznawalnością marki i wyższymi współczynnikami konwersji. Zarówno odwiedzający Twoją witrynę, jak i wyszukiwarki doceniają dobry UX, a zapewnienie go poprawi Twoje rankingi i zatrzyma ludzi na Twoich stronach dłużej.

2. SEO prowadzi do wyższych współczynników konwersji

Dobry ranking twojej witryny w dowolnej wyszukiwarce może znacznie zwiększyć współczynnik konwersji. Jeśli wystarczająco długo uda Ci się utrzymać najwyższą pozycję, rynek docelowy wkrótce stanie się bardziej świadomy Twojego biznesu i jakości twojej pracy. Zwiększy to Twoją wiarygodność i reputację jako autorytetu w twojej branży. W miarę jak klienci lepiej zapoznają się z twoją marką, a ich wiedza o produktach/usługach rośnie, istnieje większa szansa, że​​ klienci sfinalizują z tobą transakcję.

3. SEO zachęca lokalnych użytkowników do odwiedzenia sklepu stacjonarnego

Lokalne pozycjonowanie firm z Wrocławia jest szczególnie przydatne dla małych firm i biznesów, które działają nie tylko cyfrowo, ale także offline. Po przeprowadzeniu wyszukiwania lokalnego klienci chętniej odwiedzają najbliższy sklep czy restaurację. Badanie przeprowadzone przez Think with Google pokazuje, że 76% osób, które wyszukują hasło „w pobliżu”, odwiedza wyszukany sklep w ciągu 24 godzin, a 28% z nich dokonuje w nim zakupu.

4. SEO zwiększa zaufanie do marki

Zajęcie jednego z pierwszych miejsc w SERP może dać Twoim klientom wyobrażenie, że jesteś jednym z najlepszych graczy w branży. Inną zaletą jest fakt, że wysoka pozycja pokazuje wyższość twojej oferty względem konkurencji. Z drugiej strony, jeśli jesteś na dole wyników wyszukiwania, ludzie mogą Cię nawet nie znaleźć, a jeśli to zrobią, mogą pomyśleć, że brakuje Ci wiarygodności lub doświadczenia w branży. Może to również spowodować, że niektórzy klienci zmienią zdanie na temat współpracy z Tobą i wybiorą kogoś, kto ma lepszą widoczność i reputację.

5. SEO pomaga w budowaniu świadomości marki

Świadomość marki to stopień, w jakim grupa docelowa rozpoznaje markę. Innymi słowy, oznacza to, jak dobrze klienci są zaznajomieni z twoim produktem lub usługą. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek zapewnia, że ​​twój produkt będzie łatwo odnajdywany w organicznych wynikach wyszukiwania. Gdy będziesz na szczycie rankingów, potencjalni klienci szybciej Cię dostrzegą. Prowadzi to do zwiększenia prawdopodobieństwa kliknięcia Twoich linków i przyciągnięcia większej liczby użytkowników do Twojej witryny.

Wymienione tutaj to tylko niektóre z wielu korzyści pozycjonowania i optymalizacji SEO. „Efektem ubocznym” takich działań jest sprawnie działająca i responsywna witryny z wysokiej jakości contentem, a to klucz do odniesienia sukcesu w Internecie.

Data publikacji: 06-05-2022