Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu


Dlaczego warto nauczyć się języka niemieckiego?

Dlaczego warto nauczyć się języka niemieckiego?

Nie ulega wątpliwości, że warto znać języki obce. Angielski to dzisiaj podstawa, lecz żeby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, dobrze umieć porozumieć się też po niemiecku. Dlaczego?

Nie tylko angielski


Angielski to język międzynarodowy, obowiązujący we wszystkich dziedzinach życia - biznesie, kulturze, turystyce. Niezależnie, w jakim miejscu akurat przebywamy, możemy mieć pewność, że uda nam się porozumieć w tym języku. Jego znajomość to podstawa, lecz dobrze też zdobyć dodatkowe lingwistyczne umiejętności, przyswajając język naszych zachodnich sąsiadów - Niemców. Powodów, żeby to zrobić, jest naprawdę wiele!


120 milionów - to bardzo dużo


Niemcy to najbardziej zaludnione państwo w Europie. Mieszka w nim 81 milionów ludzi. Co równie ważne - po niemiecku mówiąc też obywatele innych krajów, jak Austria czy Szwajcaria, nie mówiąc już o pozostałych obszarach, gdzie mieszka wiele osób posługujących się tym językiem. Luźne szacunki pokazują, że dzięki znajomości niemieckiego możemy porozumieć się z ponad 120 milionem mieszkańców w całej Europie!


Gigant gospodarczy


Niemcy to największa potęga w Unii Europejskiej. To również jeden z lepiej rozwiniętych gospodarczo krajów na świecie. Przedsiębiorstwa z tego kraju słyną z produkcji najwyższej jakości produktów, niezależnie czy mowa o branży samochodowej, elektrotechnicznej, chemicznej czy nanotechnologicznej. Cieszą się ogromną popularnością w skali międzynarodowej. 


Ogromna siła gospodarcza Niemiec otwiera wiele możliwości biznesowych, nie tylko, gdy mowa o zatrudnieniu, ale też w odniesieniu do planów inwestycyjnych. Liczby nie pozostawiają wątpliwości - na terenie naszych zachodnich sąsiadów znajduje się ponad 500 największych firm na świecie. Łącznie zaś działa tutaj około 45 tys. przedsiębiorstw zagranicznych. Każdy zna takie Marki jak Lufthansa, BMW, SAP, Siemens, Bosch - wszystkie są pochodzenia niemieckiego, a przecież to tylko kilka znanych marek.


Nie zwlekaj - zacznij działać!


Nie ulega wątpliwości, że warto uczyć się języka niemieckiego. W każdym dużym mieście dostępne są różne kursy tego języka, szczególnie w dużych miastach zachodniej Polski, położonych blisko Niemiec. Nieprzypadkowo nauka niemieckiego we Wrocławiu jest bardzo popularna.


To wbrew pozorom wcale nie jest trudny do nauczenia język. Jeśli znamy angielski, to tym szybciej go przyswoimy, bo oba wywodzą się z języka germańskiego. Naukę ułatwia też to, że to język zapisany fonetycznie, więc wystarczy opanować wymowę, by łatwiej odczytać niemieckie słowo czy zapisać usłyszany wyraz.

Data publikacji: 29-04-2021