Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu


Szkolenia online

Szkolenia online

Rynek szkoleniowy w Polsce stale się rozrasta, a wśród wszystkich oferowanych produktów obecnie prym wiodą szkolenia online. To niezwykle wygodna forma nauki, szczególnie w czasach ograniczonych możliwości spotkań i utrudnień w mobilności. Czy jednak szkolenia online są dla każdego i mogą pozwolić poznać każdy temat?

Szkolenia online – tematyka


Tematyka szkoleń online jest niezwykle szeroka. W zasadzie wszystkie rodzaje kursów, które do tej pory odbywały się głównie stacjonarnie, są już dostępne w Internecie. Najczęściej korzystają z nich pracownicy skierowani przez pracodawców, ale istnieje też mnóstwo programów odpowiednich dla osób chcących indywidualnie poszerzać swoje kompetencje czy też zdobyć zupełnie nowe umiejętności.


Zapisując się na szkolenie online możesz posiąść:  • umiejętności techniczne (np. programowania),

  • ważną wiedzę teoretyczną (np. na temat nowych przepisów prawa),

  • umiejętności „miękkie” (np. zarządzania sobą w czasie).


Czy to odpowiednie środowisko do nauki w każdej z tych dziedzin? Jak najbardziej. Wykluczyć należy jedynie te tematy, które do zgłębienia wymagają praktyki w warunkach laboratoryjnych, praktycznych, instruktażu w miejscu pracy i odbywające się pod bezpośrednim nadzorem prowadzącego. Większość innych umiejętności można jednak zdobyć przez Internet, szczególnie że możliwości interakcji w sieci (z prowadzącym lub innymi uczestnikami) są coraz większe. Wystarczy sprawdzić oferty szkoleń i kursów dostępne w internetowych bazach szkoleń, np. na https://eventis.pl, aby przekonać się jak wiele tematów szkoleń jest obecnie dostępnych w formie zajęć zdalnych.


Czy szkolenia online to zawsze dobra inwestycja?


Poszerzanie wiedzy to inwestycja – co do tego nie ma wątpliwości. Ale tylko wtedy, gdy jest to wiedza przydatna i odpowiednio podana. Dlatego podczas wyboru szkolenia online trzeba koniecznie zwracać uwagę na jakość. Ważny jest szczegółowy plan kursu, ale także to, kto będzie go prowadził. „Najważniejsze w trakcie wybierania właściwej oferty szkolenia czy kursu, zarówno online, jak i stacjonarnego to dopasowanie oferty szkolenia do własnych potrzeb. Warto poświęcić chwilę żeby przeanalizować własne oczekiwania względem kursu, a dopiero zacząć wyszukiwać właściwą ofertę.” – mówi Sebastian Nowak z serwisu o rynku szkoleniowym Szkolenia-News.pl.


Warto również przeanalizować w jakiej formule odbędą się zajęcia i na czym będą polegały – może to być wykład z pokazem slajdów, ale równie dobrze gra szkoleniowa z mnóstwem ćwiczeń, dyskusją w grupie czy analizowaniem przypadków z życia wziętych. Sprawdź też jak najwięcej opinii, by zdecydować właściwie. Wówczas zainwestowany czas i pieniądze na pewno zwrócą Ci się z nawiązką.


Nie jesteś przekonany do nauki w formie szkolenia online? Na pewno nie Ty jedyny. Dobry prowadzący potrafi jednak zaciekawić i zaangażować odbiorców również w tej formie. Pomaga w tym oczywiście wykorzystanie nowoczesnych technologii i różnorodnych metod przekazywania wiedzy. Jeśli uda Ci się znaleźć właśnie takie szkolenie online, zapewne nie pożałujesz. Warto spróbować!

Data publikacji: 08-04-2021