Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Uczelnie z bezpłatnym kierunkiem informatyka we Wrocławiu

Uczelnie z bezpłatnym kierunkiem informatyka we Wrocławiu

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą studiów na kierunku informatyka we Wrocławiu sprawdź tutaj.

Uniwersytet Wrocławski

zdjecie


Studia informatyczne na Uniwersytecie Wrocławskim to kształcenie pierwszego i drugiego stopnia realizowane według nowoczesnych programów nauczania i najwyższych standardów akademickich. Studia są tak zaplanowane, aby studenci mogli samodzielnie wybierać dziedziny, w których chcą się kształcić. Obok podstawowych przedmiotów, które są obowiązkowe dla każdego informatyka, wiele kursów, szkoleń, warsztatów i zajęć praktycznych studenci wybierają sobie sami, w zależności od potrzeb. Dzięki temu uczą się tego, co ich faktycznie interesuje i z czym wiążą swoją zawodową przyszłość. Kształcenie przyszłych informatyków umiejętnie łączy w sobie wiedzę teoretyczną z przedmiotów ścisłych z nauką praktycznych umiejętności. W programie jest wiele praktyk i stażów zawodowych, które można realizować w renomowanych firmach z sektora IT. Absolwenci studiów informatycznych są pod każdym względem przygotowani do pracy w nowych technologiach i bezproblemowo znajdują zatrudnienie.

Politechnika Wrocławska

zdjecie


Informatyka stosowana na Politechnice Wrocławskiej to studia pierwszego i drugiego stopnia. W ramach pierwszego stopnia dostępne są 3,5-letnie studia inżynierskie, a następnie półtoraroczne studia magisterskie uzupełniające. W trakcie kształcenia studenci zdobywają ogólną wiedzę z zakresu informatyki, dotyczącą struktur danych, algorytmów, systemów operacyjnych, języków i technik programowania. Wiedzę informatyczna uzupełnia wiedza z matematyki i fizyki, a także elementy finansów, zarządzania i komunikacji społecznej. Studia pierwszego stopnia realizowane są bez specjalności. Na drugim stopniu są natomiast do wyboru takie specjalności, jak: inżynieria oprogramowania, danologia, zastosowania specjalistycznych technologii informatycznych oraz projektowanie systemów informatycznych. Studenci informatyki na Politechnice Wrocławskiej mają do dyspozycji świetne warunki dydaktyczne, doskonale wyposażone pracownie i laboratoria komputerowe. Kształcą się pod okiem wykwalifikowanych wykładowców, a staże i praktyki zawodowe mogą realizować w renomowanych firmach z branży IT.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

zdjecie


Studia na kierunku informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu to kształcenie pierwszego i drugiego stopnia realizowane według nowoczesnych programów nauczania. Studia dostarczają wiedzy z zakresu informatyki ekonomicznej, a w szczególności projektowania, programowania i wdrażania systemów informatycznych oraz funkcjonowania baz danych. Studenci mają do wyboru wiele atrakcyjnych specjalności, między innymi: analiza danych, e-biznes, usługi informatyczne, technologie informacyjne i komunikacyjne, informatyka w zarządzaniu, kompleksowe sterowanie jakością, metody i systemy wspomagania decyzji, ekonometria menadżerska. Kształcenie realizowane jest z naciskiem na naukę praktycznych umiejętności i zdobycie przez studentów kompetencji niezbędnych do pracy w wybranej specjalizacji. W trakcie nauki można realizować praktyki i staże zawodowe w dobrych i renomowanych przedsiębiorstwach współpracujących z uczelnią. Absolwenci studiów na kierunku informatyka i ekonometria doskonale radzą sobie na rynku pracy i są cenionymi przez pracodawców specjalistami.

Data publikacji: 17-02-2021