Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Popularne kierunki studiów w Wrocławiu

Popularne kierunki studiów w Wrocławiu

 kosmetologia


Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu - 15 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku kosmetologia

Studia na kierunku kosmetologia kompleksowo przygotowują studentów do pracy w zawodzie dyplomowanego kosmetologa. Perspektywy dla absolwentów tego kierunku są wyjątkowo rozległe zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach. Można pracować w salonach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych oraz medycyny estetycznej, hotelach SPA, a także wszędzie tam, gdzie przeprowadzane są zabiegi upiększające czy odmładzające. Doświadczeni kosmetolodzy mogą również pracować w laboratoriach i firmach zajmujących się produkcją kosmetyków. Wielu absolwentów kosmetologii decyduje się również na otwieranie własnych salonów czy gabinetów i pracę na własny rachunek. Trzeba jednak pamiętać, że kosmetologia jest dziedziną, która zmienia się wyjątkowo dynamicznie. Warto być na bieżąco z nowoczesnymi technikami i zabiegami, stale dokształcać się na różnego rodzaju kursach czy szkoleniach. Im więcej dodatkowych kwalifikacji poza dyplomem studiów wyższych, tym więcej możliwości zatrudnienia.

Pełna oferta studiów na kierunku Kosmetologia we Wrocławiu: zobacz więcej.

 dziennikarstwo


Studia na kierunku Dziennikarstwo we Wrocławiu

Uniwersytet Wrocławski – 12 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku dziennikarstwo

Na studia dziennikarskie co roku decyduje się wielu absolwentów szkół średnich, niekoniecznie wyłącznie tych, którzy marzą o zawodzie dziennikarza. Jest to bowiem kierunek, który wszechstronnie przygotowuje do pracy w mediach, agencjach reklamowych, w firmach zajmujących się promocją czy PR-em. Po ukończeniu dziennikarstwa absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w redakcjach mediów tradycyjnych i internetowych, mogą prowadzić własne blogi czy kanały przynoszące im zarobki. Wielu absolwentów dziennikarstwa pracuje w agencjach kreatywnych i reklamowych, a także w działach przedsiębiorstw zajmujących się promocją i marketingiem. Po dziennikarstwie można również pracować jako rzecznik prasowy w firmach, urzędach i instytucjach. Tu jednak wskazany jest najpierw staż po drugiej stronie, czyli jako dziennikarz w dowolnej redakcji. W przypadku absolwentów dziennikarstwa bardzo ważna jest specjalizacja, dodatkowe kursy i szkolenia oraz nieustanne kształcenie się w wybranej przez siebie dziedzinie medialnej. Sam dyplom ukończenia studiów dziennikarskich to dla wielu pracodawców za mało. Konieczne są dodatkowe kwalifikacje, umiejętności i kompetencje zawodowe.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku Dziennikarstwo we Wrocławiu.

 eknomia


Studia na kierunku Ekonomia we Wrocławiu

Uniwersytet Wrocławski – 22 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku Ekonomia

Studia na kierunku ekonomia kompleksowo przygotowują absolwentów do pracy w wybranym zawodzie. Wiele zależy od tego, na jaką ekonomiczną specjalizację studenci zdecydowali się jeszcze w czasie studiów. Ekonomia jest pojęciem dosyć rozległym, dlatego też warto wybrać sobie konkretną dziedzinę i w niej się rozwijać. Poza dyplomem ukończenia studiów przyda się również uczestnictwo w stażach i praktykach, a także specjalistycznych kursach i szkoleniach z różnych dziedzin ekonomii. Absolwenci ekonomii znajdują zatrudnienie w dużych korporacjach finansowych, bankach, firmach zajmujących się ubezpieczeniami oraz inwestycjami. Ekonomiści doskonale sprawdzają się również w firmach zajmujących się analizą rynku, prognozami ekonomicznymi, a także w urzędach, instytucjach i organizacjach żywo zajmujących się tematyką ekonomiczną. Po ekonomii można również zajmować się tematyką doradztwa finansowego lub inwestycyjnego. Wielu absolwentów tego kierunku decyduje się na założenie własnej działalności i prowadzenie firmy na włąsny rachunek.

Oferta studiów na kierunku Ekonomia we Wrocławiu: zobacz więcej.

Data publikacji: 23-11-2020