Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Startuje 15 edycja rankingu popularności kierunków

Startuje 15 edycja rankingu popularności kierunków

Co roku absolwenci liceum mierzą się z nie lada wyborem. Jaki kierunek studiów wybrać? Na jaką uczelnię najlepiej aplikować? Nasz Ranking Popularności Kierunków powstał głównie po to, aby takie trudne wybory ułatwiać młodym osobom. Jest to już 15 edycja rankingu i uczestniczą w nim największe uczelnie, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. W stolicy województwa dolnośląskiego swoje siedziby ma aż 6 publicznych uczelni. Są to: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, AWF, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny oraz jedyna uczelnia medyczna – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Chcesz sprawdzić, jakie kierunki są najpopularniejsze? Zajrzyj tu:< a target="_blank" href="https://www.uczelnie.pl/ranking-popularnosci/2018/">Popularne kierunki 2018

Od kilku lat bardzo wiele osób rejestruje się w systemach rekrutacyjnych uczelni technicznych. Nie inaczej było i w tym roku. Politechnika Wrocławska od lat zajmuje czołowe miejsca wśród absolwentów liceów. Aż 7 osób na miejsce startowało na kierunek Informatyka prowadzony przez PWr. Na podium nie zabrakło kierunków ekonomicznych i humanistycznych takich jak: Ekonomia, Finanse i Zarządzanie, Prawo i Dziennikarstwo. Wśród nauk przyrodniczych królują weterynaria i żywienie człowieka.

Data publikacji: 25-04-2019

Aktualności z Wrocławia