Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Dni Otwarte na Uwr!

Dni Otwarte na Uwr!

Jesteście zainteresowani studiami na Uniwersytecie Wrocławskim? Uczelnia szykuje coś dla was! W najbliższym czasie odbędą się tam Dni Otwarte

Drzwi Otwarte organizowane są poprzez poszczególne wydziały i instytuty. Każdy może przyjść i poznać jak wygląda na co dzień nauka na Uniwersytecie. Poznacie nowych przyjaciół, wykładowców, podzielą się z wami ważnymi informacjami.

23 marca 9.00-14.00
Instytut Psychologii
ul Dawida 1

Podczas spotkania Pracownicy i studenci Instytutu Psychologii omówią zagadnienia dotyczące rekrutacji czy tematów omawianych na studiach. Pokażą jak się motywować do pracy, a także codziennych nawyków. Szczegółowy program znajduje się na stronie Instytutu Psychologii.

5 kwietnia godz. 9.00-13.00
Wydział Fizyki i Astronomii, Wydział Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska
pl. M. Borna 9

W ramach imprezy odbędą się 4 półgodzinne wykłady popularnonaukowe z geologii, geografii oraz fizyki i astronomii. Oprócz tego w planach są zwiedzanie muzeów i laboratoriów, pokazy doświadczeń, duże stanowisko astronomii (warsztaty, quiz, teleskopy), stanowiska studentów i kół studenckich (informatyka stosowana, geologia, fizyka komputerowa), a także gra terenowa z nagrodami. Zapraszane są całe klasy z nauczycielami, grupy zorganizowane oraz uczestników indywidualnych. Kontakt z organizatorami: < a target="_blank" href="mailto:maciej.matyka@uwr.edu.pl">maciej.matyka@uwr.edu.pl

7 kwietnia godz. 11.00
Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii
Budynek D, ul. Uniwersytecka 22/26

W programie tegorocznej edycji przewidziane są spotkania z władzami Wydziału, pracownikami naukowymi i administracyjnymi oraz studentami – wszyscy oni będą opowiadać o studiach na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii oraz odpowiadać na wszelkie pytania. Po raz kolejny uczestnicy będą mieli możliwość rywalizowania w Grze Wydziałowej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie zagadka kryminalna, która rozpocznie się podczas symulacji rozprawy sądowej. Gracze zmierzą się z szeregiem zadań i zagadek, zgłębiając przy tym wiedzę z zakresu prawa, administracji, ekonomii, kryminologii oraz innych atrakcyjnych kierunków i specjalności oferowanych na WPAE. W tym roku gracze będą mieli wyjątkową okazję wykorzystania wirtualnej rzeczywistości (VR) do rozwiązania zagadki.

12 kwietnia godz. 17.00
Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej
ul. Joliot-Curie 15

Uczestnicy Drzwi Otwartych w IDiKS będą mogli skorzystać ze strefy studenta, poznać ze szczegółami ofertę studiów, a także wziąć udział w warsztatach kompetencyjnych.

Data publikacji: 12-03-2019