Znajdź swoje wymarzone studia we Wrocławiu

Sportowiec roku według Politechniki!

Zwyciężczynią pierwszej edycji plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku Politechniki Wrocławskiej została studentka Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Joanna Pawlak odnosi niemałe sukcesy w jeździectwie. Obok niej o zwycięstwo walczyło 15 zawodniczek i zawodników z różnych dyscyplin. Kandydatury zgłosiła rada trenerów spośród propozycji zgłoszonych wcześniej przez opiekunów sekcji.Głosowanie odbywało się drogą elektroniczną.Najwięcej głosów otrzymała Joanna Pawlak. Zdobyła 2. miejsca w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski, została wicemistrzynią Polski seniorów, a także mistrzynią świata w jeździe bez ogłowia w roku 2017. Reprezentowała nasz kraj w Pucharze Narodów. Studentka Politechniki Wrocławskiej znajduje się w trakcie przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020.- Jak do tej pory był to mój najlepszy sezon w karierze, po raz pierwszy zdobyłam medale w kategorii seniorskiej – skomentowała Joanna Pawlak.– Nigdy wcześniej nie uczestniczyłam w tego typu plebiscytach, tym bardziej cieszę się i dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie głos – powiedziała zwyciężczyni plebiscytu.W najbliższych miesiącach skupiać się będzie na bardzo intensywnych treningi i startach w zawodach, aby osiągnąć jak najwyższą formę w drużynowych kwalifikacjach olimpijskich, które odbędą się w Polsce pod koniec maja. - W drugiej części sezonu chciałabym też wystartować w Mistrzostwach Europy seniorów – zdradza zawodniczka.Na Tegorocznego Sportowca Roku zagłosowano 1383 razy. Pamiątkową statuetkę została wręczona podczas Gali Sportu AKS, która odbyła się w grudniu 2018 w Strefie Kultury Studenckiej.W rywalizacji brali udział: