Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

Career EXPO we Wrocławiu za nami!

Career EXPO we Wrocławiu za nami!

Tegoroczna edycja targów Career EXPO dobiegła końca. Cieszyła się ogromnym powodzeniem. Wrocławskie wydarzenie odwiedziło ponad 5500 uczestników, gotowych na poszukiwania swojego wymarzonego miejsca pracy.

Atutem targów było możliwość spotkania z ponad 80 pracodawcami największych firm w Polsce. Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele firm z sektorów inżynierii, sprzedaży, obsługi klienta, finansów czy IT. Bogata oferta ogłoszeń trafiała w oczekiwania każdego z zainteresowanych. Poszukiwano bowiem kandydatów na rożnego rodzaju stanowiska, nie tylko specjalistów w konkretnych dziedzinach, ale także osób chętnych zacząć swoją przygodę z daną branżą na stanowisku juniorskim lub podczas praktyk czy staży. Wśród wystawców znalazły się min. takie firmy jak Kaufland, Bosch, VOSS Automotive, Tarczyński oraz 3M.

Najbardziej oblegana była Strefa Rozwoju przygotowana przez Infopraca.pl, do której ustawiały się potężne kolejki.
- Moja sytuacja zmusiła mnie do poszukiwania nowej pracy - mówi Olga, uczestniczka targów. - Na ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej byłam ponad 10 lat temu, kompletnie wypadłam z obiegu. Teraz jestem już po rozmowie ze specjalistą i wiem w jakim kierunku pójść dalej. Nie taki diabeł straszny jak go malują! - dodaje.

W ofercie znalazło się ponad 50 bezpłatnych szkoleń prowadzonych przez doświadczonych trenerów i przedstawicieli firm. Dużą popularność zyskało szkolenie Emilii Wojciechowskiej, autorki fanpage’a “Pomogę Ci polubić poniedziałki”, która opowiadała o tym, jak świadomie zarządzać swoją karierą. Podczas debat na scenie głównej, zaproszeni goście dzielili się swoimi inspirującymi historiami i udzielali cennych rad i wskazówek. Na scenie wystąpił także gość specjalny - Łukasz Kielban, autor bloga “Czas gentlemanów”, który opowiedział o tym, w jaki sposób zrobić dobre pierwsze wrażenie przy ubieganiu się o pracę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wysokiej frekwencji. Pokazuje ona, że mimo ciągłego rozwoju technologii i automatyzacji procesów rekrutacyjnych, bezpośrednie spotkania z pracodawcami są potrzebne i cieszą się dużą popularnością. Dziękujemy naszym wystawcom i uczestnikom za zaufanie, którym darzą nas od lat. Obiecujemy, że wiosenna edycja również Was nie zawiedzie! - mówi Łukasz Cysewski, CEO Career EXPO.

Kolejna edycja Targów Pracy Career EXPO już wiosną - 27 marca 2019!

Data publikacji: 04-11-2018

Aktualności z Wrocławia