Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

Studenci Politechniki wybrali idealnego pracodawcę!

Studenci Politechniki wybrali idealnego pracodawcę!

Wrocławska Politechnika przeprowadziła ankietę wśród swoich studentów. Wyniki badania ogłoszono w czwartek podczas V edycji Gali Pracodawców, zorganizowanej przez Biuro Karier PWr oraz Brygadę Kariery. Pierwsze miejsce wywalczyła Nokia

Gala Pracodawców to podsumowanie projektu „Mój Idealny Pracodawca”, prowadzonego na PWr. Biorą w nim udział studenci i oceniają temat wprowadzenia na rynek pracy. Badanie prowadzono od 28 kwietnia do 25 maja i wzięło w nim udział blisko 2 tys. studentów. Wydarzeniu towarzyszyła sesja networkingowa, podczas której studenci i absolwenci mieli okazję do rozmowy na temat kariery zawodowej oraz prowadzonych rekrutacji ze specjalistami HR i menadżerami z ponad 40 firm.

– Organizacja tego typu imprez pokazuje, jak bardzo uczelnia i pracodawcy są sobie potrzebni. Studenci mają szansę wskazać, czego oczekują w swoim przyszłym życiu zawodowym, a dla pracodawców to znakomita okazja na spotkanie ambitnych młodych ludzi – mówił dr. inż. Jacek Lamperski, prorektor ds. studenckich PWr.


nagrody


W ankietach, młodzi ludzie dzielili się w nich m.in. opiniami na temat swoich oczekiwań wobec pierwszego miejsca zatrudnienia. Ankieta składała się z 20 pytań, dotyczących m.in. oczekiwanych świadczeń pozapłacowych czy stabilności zatrudnienia.

Jedno z pytań było otwarte – wymagało podania nazwy pracodawcy, u którego ankietowany chciałby pracować po skończeniu studiów. Student musiał uzasadnić swój wybór oraz wskazać, czy miał już kontakt z preferowaną przez siebie firmą. Wynik przeprowadzonych ankiet pozwolił wyłonić pracodawców, którzy umożliwiają studentom zdobywanie nowych kompetencji i doświadczeń zawodowych. Ostatecznie ankietowani wyróżnili 10 firm wybranych z grupy ponad 500 organizacji.

Na pierwszym miejscu znalazła się firma Nokia wyprzedzając o zaledwie cztery głosy firmę Capgemini. Na trzeciej pozycji uplasowała się firma Google. W pierwszej dziesiątce docenionych przedsiębiorstw znalazły się także Volvo, 3M, Budimex, KGHM, ABB, Siemens oraz Credit Suisse. Wyróżnieni pracodawcy z pierwszej dziesiątki otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze firmy także statuetki „Ideał”.

– Aktywność studencka tak naprawdę zaczyna się już na I roku, a najlepsi dołączają później do kół naukowych lub zaczynają działać w samorządzie studenckim. Uczelnia jest dla nich szansą nie tylko na zdobycie wiedzy, lecz także na osiągnięcie czegoś więcej. Widać także jak zmieniło się podejście pracodawców do rekrutacji. Teraz najbardziej ceniony jest pracownik z otwartym umysłem, który ma ambicje spełniać swoje zawodowe marzenia. Te dwie wizje mogą się spotkać właśnie na Politechnice Wrocławskiej – podkreślił prorektor.


Pol Wr


Z ankiet wynika, że najważniejszym czynnikiem przy wyborze pracodawcy jest oferowane wynagrodzenie i warunki pracy (godziny pracy, forma zatrudnienia, miejsce pracy). Wysoko ceniona jest także możliwość doskonalenia zawodowego i rozwoju osobistego, natomiast mniejsze znaczenie mają świadczenia pozapłacowe i praca w międzynarodowym środowisku.

Data publikacji: 22-10-2018

Aktualności z Wrocławia