Znajdź swoje wymarzone studia Wrocław

Kolejna noc z nauką czyli Noc Laboratoriów 2018!

Kolejna noc z nauką czyli Noc Laboratoriów 2018!

Interesujesz się nauką? Chciałbyś pracować w białym fartuchu i mikroskopem? A może chciałbyś być kryminologiem jeden dzień? Wpadnij na Uniwersytet Wrocławski!

Zapisy na poszczególne wydarzenia już ruszyły.

Laboratorium Badań Dokumentów to wyjątkowe miejsce w Katedrze Kryminalistyki na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Dowiesz się w nim, jak sprawdzić autentyczność dokumentów i jak rozpoznać fałszywe pieniądze. Nauczysz się weryfikowania dowodów osobistych, paszportów, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych – i nie dasz się więcej oszukać!

Odkryj sekrety genów to cykl trzech warsztatów przygotowanych przez Wydział Biotechnologii. Na pierwszych warsztatach dowiesz się, dlaczego bakterie E. coli nazywane są „superbakteriami” i do czego potrzebne są biotechnologom. Przygotuj się m.in. na zwiedzanie laboratorium mikrobiologii molekularnej oraz oglądanie (i wąchanie) hodowli bakterii. Kolejne zajęcia dotyczyć będą modelowego organizmu genetyków, czyli… muszki owocowej. Naukowcy opowiedzą m.in. o tym, jak to możliwe, że te małe stworzonka pomogły rozpoznać mechanizmy ludzkich genów, a być może przyczynią się do rozwiązania zagadki długowieczności. GMO – to temat trzecich warsztatów. Poznaj całą prawdę o modyfikowanych organizmach – jakie mają wady i zalety oraz jak są wytwarzane. W planie m.in. oglądanie fitotronów z modyfikowanymi roślinami i sprawdzanie właściwości produktów z transgenicznego lnu.

Skały i minerały w skali makro, mikro i nano – warsztaty i pokaz to propozycja Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska. Dowiesz się, na czym polega praca geologa – poznasz sposoby badań skał i minerałów, a nawet samodzielnie zbadasz ich powierzchnię dzięki lupie binokularnej i mikroskopowi polaryzacyjnemu. Zwiedzając laboratorium geologiczne, zobaczysz pokaz możliwości skaningowego mikroskopu elektronowego.

Początek:
20 października 2018, 19:00 (sobota)

Data publikacji: 11-10-2018

Aktualności z Wrocławia